۲۰ کیلو شمش طلای ۲۴ عیار کشف شد
۲۰ کیلو شمش طلای ۲۴ عیار کشف شد
فرمانده‌ی مرزبانی نیروی انتظامی کشور از توقیف یک دستگاه خودرو و کشف ۲۰ کیلوگرم شمش طلای ۲۴ عیار در منطقه مرزی باشماق در استان کردستان خبر داد.

به گزارش تیترما، پایگاه خبری پلیس اعلام کرد: مرزبانان استان کردستان با اشراف و رصد اطلاعاتی از حوزه‌ی استحفاظی از قصد قاچاقچیان مبنی بر انتقال مقادیر قابل توجهی شمش طلای قاچاق از مرز باشماق مریوان به آن سوی مرزهای کشور مطلع شدند.

وی افزود: مرزبانان با تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرز و استقرار بر روی پل مرزی باشماق به یک دستگاه خودروی تندر ال ۹۰ مشکوک شدند و خودروی مورد نظر را متوقف کردند.

فرمانده مرزبانی ناجا اضافه کرد: مرزبانان در بازرسی از خودرو موفق شدند ۲۰ کیلوگرم شمش طلای ۲۴ عیار قاچاق را که به طرز ماهرانه‌ای در باک سوخت خودرو جاسازی شده بود، کشف کنند.

سردار رضایی با اشاره به دستگیری راننده‌ی خودرو گفت: برابر اعلام کارشناسان ارزش این محموله کشف شده ۱۳۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با اشاره به اشراف مرزبانان بر نوار مرززی کشور یادآور شد: به منظور برخورد قاطع با هر گونه تجاوز مرزی و قاچاق اقدامات گسترده‌ای در سرتاسر مرزهای کشور صورت گرفته و مرزبانان با بهره‌گیری از تجهیزات فنی و گشت‌های مستمر با چشمانی تیزبین مانع تحرک قاچاقچیان و سودجویان در مرزهای کشور خواهند شد.

به گزارش ایرنا، مرز باشماق در ۲۰ کیلومتری شهرستان مریوان از مهم‌ترین مرزهای کشورمان با اقلیم کردستان عراق است که در بحث صادرات کالا و تردد بار و مسافر فعالیت دارد.