رییس اداره‌ی منابع طبیعی و آبخیزداری آستانه اشرفیه از مهار حریق سطحی جنگل‌های منطقه‌ی ساحلی بخش بندرکیاشهر خبر داد.

به گزارش تیترما، حسین آبکار در گفت‌وگو با ایرنا، با اشاره به وزش تند باد در این منطقه افزود: این حریق در ۳ هزار مترمربع از جنگل های ساحلی بندرکیاشهر به وقوع پیوست.

وی اظهار داشت : این آتش سوزی با تلاش ۲۵ نفر از ماموران اداره‌ی منابع طبیعی و آبخیزداری و هم‌چنین نیروهای مردمی منطقه مهار و از گسترش حریق جلوگیری شد.

به گفته‌ی آبکار ، بروز این آتش سوزی بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به پوشش علفی کف جنگل و نهال های این منطقه آسیب رسانده است، ضمن آن‌که به درختان موجود خسارتی وارد نشد.

وی در ادامه یادآور شد: هم‌چنین بامداد گذشته ۳۰ هزار مترمربع از منطقه‌ی مینو آباد بوجاق بندرکیاشهر نیز دچار حریق شد که با تلاش ماموران آتش نشانی این بخش این آتش سوزی مهار شد.

آبکار با بیان این‌که در این آتش سوزی بخشی از پوشش بوته های علفی آسیب دیده افزود: انتظار می رود به منظور جلوگیری از بروز حریق در سطح جنگل ها و اراضی طبیعی، گردشگران، مسافران و عموم مردم منطقه از روشن کردن آتش و یا رها کردن آتش افروخته در عرصه‌ی طبیعی خودداری کنند.

وی با تصریح این‌که افزایش دما، وزش باد و هم‌چنین کاهش رطوبت زمینه‌ی وقوع آتش سوزی در جنگل ها و اراضی طبیعی را فراهم می کند، اظهار داشت: حفظ و نگهدای اراضی و منابع طبیعی به مشارکت عموم مردم نیازمند است.

شهرستان آستانه اشرفیه با مساحتی حدود ۴۰ هزار هکتار دارای ۱۱ هزار هکتار جنگل و اراضی ساحلی، ۹۸۰ هکتار استخر مشجر و ۶۰۰ هکتار اراضی موات است.

این شهرستان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر در شرق استان گیلان واقع شده است.