معاون آبزی‌پروری شیلات گیلان با اشاره به ظرفیت گیلان در تولید ماهی در قفس گفت: شیلات از 4 سال پیش 7 پهنه‌ی آبی در سواحل غربی و شرقی استان را برای پرورش ماهی قزل‌آلا در قفس شناسایی کرد و این قفس‌ها ظرفیت تولید ۷۵ هزار تن ماهی را دارد.

به گزارش تیترما به نقل از فارس، عظیم مدبری  با بیان این‌که باید از ظرفیت آب‌های خزر در استان گیلان استفاده شود، اظهار کرد: باید با انجام روش‌هایی ازجمله پرورش بچه ماهی در قفس به افرایش تولید و صید ماهی در استان گیلان کمک کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌ی شیلات برای رهاسازی بچه ماهی در قفس در استان گیلان افزود: در تلاشیم تا پایان دی‌ماه ۲۰۰ هزار قطعه ماهی در ۸  قفس رهاسازی شده و امیدواریم در اردیبهشت سال آینده ۵۰۰ تن ماهی قزل‌آلا از قفس برداشت شود.

معاون آبزی‌پروری شیلات گیلان با اشاره به ظرفیت گیلان در تولید ماهی در قفس گفت: شیلات از ۴ سال پیش ۷ پهنه‌ی آبی در سواحل غربی و شرقی استان را برای پرورش ماهی قزل‌آلا در قفس شناسایی کرد و این قفس‌ها ظرفیت تولید ۷۵ هزار تن ماهی را دارد.

مدبری پرورش ماهی در قفس را برای سواحل دریای خزر بسیار مفید دانست و گفت: صرفه‌جویی اقتصادی، صادرات و ارزآوری و افزایش تولید ازجمله فواید تولید ماهی در قفس است.