شرایط پذیرش استخدام پیمانی
شرایط پذیرش استخدام پیمانی
وزارت آموزش و پرورش،‌ شرایط به‌کارگیری داوطلبان پذیرفته شده را در مرحله نخست آزمون استخدام پیمانی ۹۸ اعلام کرد.

به گزارش تیترما، هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور روز پنجشنبه ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار و شب گذشته نتیجه نهایی این آزمون با پذیرش ۳۴ هزار و ۴۳۱ نفر در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

وزارت آموزش و پرورش روز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای، مواردی را به آگاهی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدام پیمانی سال ۱۳۹۸ در مرحله چند برابر ظرفیت رساند.

در این اطلاعیه آمده است: معرفی داوطلب برای انجام مصاحبه استخدامی به‌منزله قبولی فرد تلقی نمی شود، بلکه در پذیرش نهایی با توجه به شغل، محل انتخابی و مجموع نمرات فصلی داوطلبان معرفی‌شده با وزن ۷۰ درصد آزمون کتبی و ۳۰ درصد مصاحبه استخدامی به تعداد یک برابر ظرفیت (به ترتیب نمره فضلی)، صورت می گیرد.

همچنین معرفی‌شدگان در این مرحله (چند برابر ظرفیت) موظف هستند با مراجعه به سامانه‌های استانی اداره کل آموزش ‌و پرورش محل مورد تقاضا از زمان و مکان بررسی مدارک و مستندات، مصاحبه استخدامی مطلع شوند.

طبق اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش، گذراندن دوره یک‌ساله مهارت آموزی و موفقیت در آزمون جامع این دوره، مطابق ضوابط و مقررات اعلام‌ شده از سوی دانشگاه مجری دوره برای پذیرفته شدگان نهایی دارای سهمیه (ایثارگران، معلولین) و سایر داوطلبان الزامی است.

وزارت آموزش و پرورش به داوطلبان معرفی شده برای مصاحبه اعلام کرد فرم اطلاعات فردی را از پرتال دبیرخانه هیات مرکزی گزینش به نشانی www.gozinesh.medu.ir دریافت کنند.

چنانچه پذیرفته شدگان در طول برگزاری دوره یک‌ساله مهارت آموزی از ادامه تحصیل و اشتغال منصرف شوند، وزارت آموزش ‌و پرورش به تشخیص خود نسبت به محاسبه و دریافت هزینه آزمون، مصاحبه استخدامی و برگزاری دوره اقدام خواهد کرد.

پیش از این اعلام شده بود ۱۸ نفر در آموزش و پرورش استخدام می شوند

  • منبع خبر : ایرنا