سران قوا مثل ماجرای بنزین در مورد«FATF » هم تصمیم بگیرند
سران قوا مثل ماجرای بنزین در مورد«FATF » هم تصمیم بگیرند
با توجه به موافقت روحانی و لاریجانی به راحتي مي شود در رابطه با FATF در شوراي عالي هماهنگي قوا تصميم گيري شود.


عبدالکریم حسین زاده نماینده مجلس در مورد بلاتکلیفی لوایح پالرمو و CFTدر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من اعتقاد دارم که باید در مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد مصوباتی که مجلس بر آنها اصرار داشته است تصمیم سازی شود و به جایی بردن این مصوبات در مسیر قانون گذاری جدید آقایان نظر جمعی خودشان را نسبت به رد و تایید این لوایح ارائه دهند.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس در گفت‌وگو با عصرایران با اشاره به تصمیم گیری سران سه قوه در شورای هماهنگی عالی قوا نسبت به اصلاح قیمت سوخت ادامه داد: حالا که سران قوا شکل گرفته است و در مورد برخی موارد به جای مجلس تصمیم می‌گیرند در مورد این دو لایحه نیز تصمیم گیری کنند. الان دو خوانش در مورد این دو لایحه وجود دارد برخی می گویند تصویب این لوایح تهدید منافع ملی است و برخی نیز می گویند عدم تصویب آنها منافع ملی را به خطر می اندازد.

نماینده نقده و اشنویه(آذربایجان غربی) افزود: ما در مجلس این دو لایحه را تصویب کردیم و بر مصوبه خود نیز بعد از ایرادات شورای نگهبان اصرار کردیم و به مجمع تشخیص مصلحت رفت و الان اعتقاد دارم که باید سران قوا در یک جلسه فوق العاده نسبت به آن تصمیم گیری کنند.

عضو کمیسیون عمران تصریح کرد: آقای روحانی که خودش لوایح را به مجلس ارائه داد و آقای لاریجانی نیز آنها را مصوب کرد با این حساب از سه نَفَر رئیس قوه دونفر کاملا موافق هستند، نظر آقای رئیسی را نیز به صورت شفاف نمی دانیم. این موضوع باید به شورای عالی هماهنگی قوا برود در آنجا در این رابطه بحث و بررسی های انجام شود و سپس تصمیم گیری شود.

وی خاطر نشان کرد: آقای روحانی که لایحه خودش را دور نمی زند و یا آقای لاریجانی که مصوبه خودش را دور نمی زند، پس دو نفر با این لوایح موافق هستند و با توجه به این وضعیت به راحتی می شود در رابطه با این لوایح در شورای عالی هماهنگی قوا تصمیم گیری شود.

  • منبع خبر : عصرایران