رییس ستاد انتخابات استان تهران از تایید صلاحیت ۹۵ درصدی داوطلبین یازدهمین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تهران خبر داد.

به گزارش تیترما، شکرالله حسن بیگی در جلسه‌ی مشترک ستاد انتخابات استان تهران با شهرستان شهریار با اشاره به انجام فرایند انتخابات اظهار کرد: طبق قانون انتخابات سه مرحله از مراحل انتخابات را پشت سر گذاشتیم که مرحله‌ی اول ثبت نام داوطلبین در حوزه‌های انتخابیه، مرحله‌ی دوم تشکیل هیئت‌های اجرایی در استان تهران و مرحله‌ی سوم تعیین صلاحیت‌ها بود.

وی ادامه داد: ثبت‌نام داوطلبین انتخابات در حوزه‌های مختلف انتخابیه‌ی استان تهران به مدت یک هفته انجام شد که در نهایت ۳۶۸۰ داوطلب در استان تهران ثبت‌نام کردند که ۲۵ درصد کل ثبت‌نام‌های کشور را به خود اختصاص داده است.

بر اساس گزارش ایسنا، رییس ستاد انتخابات استان تهران بیان کرد: ۳۷ هیئت اجرایی در استان تهران تشکیل شده که با توجه به حساسیت سیاسی استان تهران و حضور افکار و گروه‌های مختلف سیاسی ثبت‌نام به صورت ویژه و با افزایش تعداد داوطلبین نسبت به دوره‌های گذشته همراه بود که نوید انتخابات پرشور و حضور حداکثری مردم در دوم اسفند ماه را می‌دهد.

حسن بیگی هم‌چنین با اشاره به فرآیند تایید صلاحیت‌ها گفت: رسیدگی به صلاحیت‌ها تا ساعت ۲۴ روز گذشته به اتمام رسیده که بر اساس آن در استان تهران ۹۵ درصد داوطلبین تایید صلاحیت شدند و ۵ درصد رد صلاحیت شدند که بخش عمده‌یی از رد صلاحیت‌ها نیز به سبب نقص پرونده‌های تکمیلی و بخش محدودی از رد صلاحیت‌ها نیز تحت تاثیر استعلام از مراکز چهارگانه، یعنی وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، دادگستری و ثبت احوال بوده است.