شهردار رشت گفت: تصفیه‌خانه‌ی شیرابه در سراوان رشت ظرف دو ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

 

 

به گزارش تیترما، ناصر حاج محمدی چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸ در جمع اعضای شورای اسلامی رشت با تشریح روند ساخت تصفیه‌خانه‌ی شیرابه در سروان رشت افزود : پروژه‌ی ساخت این تصفیه‌خانه با سرعت در حال انجام است.

وی با بیان این‌که عملیات ساخت سوله در محل تصفیه‌خانه نصب شده، اظهار داشت: هفته‌ی آینده تجهیزات نیز در داخل سوله‌ها نصب می‌شود.

شهردار رشت با اشاره به مشکلات مربوط به برق در این تصفیه‌خانه خاطر نشان کرد: تامین اعتبار در این باره انجام شده، تیرگذاری به اتمام رسیده و سیم‌کشی نیز به زودی انجام می شود.

وی در ادامه با تشریح اقدامات انجام شده در کارخانه‌ی کودآلی بیان داشت: با توجه به قدمت این کارخانه از ۵۰۰ تن ظرفیت اسمی آن در دو خط، فقط ۱۰۰ تن زباله دریافت که بیش از ۹۰ درصد آن به لندفیل سراوان منتقل می‌شد.

وی خاطر نشان کرد: با این وضعیت نسبت به ساخت دو دستگاه سوله هر کدام به مساحت شش هزار مترمربع اقدام شده که تاکنون افزون بر ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

اهالی منطقه سراوان رشت، بیش از سه دهه است که شاهد دفن زباله در جنگل‌های این منطقه هستند و تمامی آزارهای ناشی از انباشت زباله را تحمل می کنند که احداث تصفیه‌خانه‌ی شیرابه و دستگاه زباله‌سوز می تواند تا حدی این مسائل را کاهش دهد.

در این باره بیش‌تر بخوانید:

 

  • منبع خبر : ایرنا