شمس‌لنگرودی: می‌خواستیم دنیا را عوض کنیم، دنیا ما را عوض کرد
شمس‌لنگرودی: می‌خواستیم دنیا را عوض کنیم، دنیا ما را عوض کرد
شاعر، پژوهشگر، خواننده و بازیگر پیشکسوت، گفت: احمد پوری خوب می‌داند که ما می‌خواستیم دنیا را عوض کنیم، اما دنیا ما را عوض کرد.

شمس‌لنگرودی: می‌خواستیم دنیا را عوض کنیم، دنیا ما را عوض کرد

به گزارش تیترما به نقل از  ایرنا، آیین نکوداشت محمد شمس لنگرودی شاعر، پژوهشگر، خواننده و بازیگر به بهانه اجرای پروژه نمایشی – موسیقایی «و تو هم برنگشتی» توسط مدیریت تماشاخانه ملک برگزار شد.

در این نکوداشت که پس از پایان اجرای این اثر نمایشی موسیقایی انجام شد، از سوی عماد عامری رئیس هیات مدیره و امیر سپهر تقی‌لو مدیریت تماشاخانه ملک هدایایی به رسم یادبود به همراه یک قاب عکس از محمد شمس لنگرودی در اجرای پروژه «و تو هم برنگشتی» به این شاعر و بازیگر شناخته شده کشورمان اهدا شد.

احمد پوری مترجم، نویسنده و ویراستار شناخته شده کشورمان که به عنوان مهمان ویژه این اجرا در سالن حضور پیدا کرده بود، حین برگزاری نکوداشت محمد شمس لنگرودی گفت: صحبت درباره شمس لنگرودی آن هم در چند دقیقه کوتاه به هیچ عنوان میسر نیست، زیرا وقتی بخواهیم از تلاش‌ها و آثار ارزشمندش در عرصه ادبیات حرف بزنیم زمان زیادی می برد که اصلا در چارچوب این برنامه نمی گنجد. واقعیت ماجرا هم این است که شمس لنگرودی اصلا نیازی به تعریف ندارد. به اعتقاد من او یکی از محبوب‌ترین شاعران معاصر ایران است که من امشب بعد از بازگشت به خانه دوباره شعرهایش را می خوانم.

وی افزود: شمس لنگرودی یکی از با ارزش ترین و بهترین شاعران ایران است که آثارش باید در صحنه های جهانی عرضه شود. همه ما باید ارزش کار او را بدانیم که امروز در نکوداشت هنرمندی حضور داریم که علاوه بر حضور موثر و درخشان در عرصه ادیبات، هم خواننده و هم بازیگر خوبی است.

شمس لنگرود: دنیا ما را عوض کرد

هرکاری کردم برای دل خودم بود

شمس لنگرودی که در پروژه «و تو هم برنگشتی» مهیار علیزاده به عنوان یکی بازیگران اصلی حضور دارد، ضمن قدردانی از مدیریت تماشاخانه ملک در برگزاری این نکوداشت توضیح داد: احمد پوری خوب می‌داند که ما می‌خواستیم دنیا را عوض کنیم، اما دنیا ما را عوض کرد و چه خوب که امشب در کنار او، شما تماشاگران فهیم و گروه اجرایی پروژه «و تو هم برنگشتی» شاهد برگزاری چنین اتفاقی هستم که اصلا در جریان برگزاری آن نبودم.

این شاعر و پژوهشگر بیان کرد: من تا امروز هرکاری کردم برای دل خودم بوده است ولی خیلی خوشحالم که این همه هم دل و همراه با آثارم وجود دارند. همین موضوع، بزرگترین جایزه من است که همواره برای من جذاب و جالب است. مخاطبانی که با وجود تمام مشکلاتی که همه داریم با لطف زیاد به اینجا می‌آیند و به تماشای نمایش گروه ما می‌نشینند؛ اینها برای من مایه افتخار و مسرت بخشی است.

به گزارش ایرنا، پروژه نمایشی موسیقایی «وتوهم برنگشتی» به نویسندگی ساغر رجبی، کارگردانی و آهنگساز مهیار علیزاده و بازی محمد شمس لنگرودی، امیرحسین فتحی، فرزین محدث، یلدا عباسی، ساغر رجبی، مریم مشهور و آرش الیگودرزی (خواننده – بازیگر)، وصال علوی (خواننده – بازیگر) ساعت ۲۱:۳۰ در تماشاخانه ملک تهران روی صحنه می رود.

فرزین محدث بازیگردان و مشاور کارگردان، محمدرضا مقدسیان مشاور پروژه، رها جهانشاهی مجری طرح و مدیر تولید، فاطمه تقوی دستیار کارگردان و برنامه ریز، مرتضی فربد طراح صحنه،علی کوزه گر طراح نور،شقایق محمودی طراح لباس، کاوه عابدین صداگذار، علیرضا لاجورد، سعید شجاعی،علیرضا ترابی (ساخت تیزر، عکاسی وگرافیک)، نوید آغاز مدیر تبلیغات، علیرضا سعیدی مشاور رسانه ای دیگر عوامل اجرایی پروژه نمایشی – موسیقایی « و تو هم برنگشتی» راتشکیل می دهند.

  • منبع خبر : ایرنا