با مقصر حواشی پرسپولیس آشنا شوید
با مقصر حواشی پرسپولیس آشنا شوید
پرسپولیس در مقاطعی از فصل دچار حواشی مختلفی شد تا این تیم وارد بحران‌های عجیبی شود که بیرون آمدن از آن سخت و بعید به نظر می‌رسد.

حالا با خیال راحت به دوبی برو

به گزارش تیترما؛ ایرنا نوشت:

در شبی که همه چیز دست در دست هم داده بود تا پرسپولیس در ورزشگاه آزادی با برتری برابر الدحیل قطر با حضور تماشاگران خود جشن صعود بگیرد، در عین ناباوری با نتیجه ٢ بر یک برابر الدحیل شکست خورد تا خیلی زود از این رقابت‌ها کنار رود.

شکست غیرمنتظره سرخ‌پوشان در این بازی حساس و عدم نتیجه گیری این تیم در ۶ بازی اخیر خشم هواداران این تیم را در بر داشت و باعث شد آنها علیه سرمربی خود و مدیریت باشگاه شعار سر دهند.

پیش‌بینی می‌شد نشست خبری بعد از بازی تحت‌تأثیر همین موضوع قرار بگیرد. درحالی که انتظار می‌رفت اصحاب رسانه با توپ پر سرمربی سرخ‌پوشان را به چالش بکشند اما گل‌محمدی در همان سوال اول اعلام کرد که از من مباحث فنی را بپرسید و به حواشی نپردازید چرا که من به خوبی می‌دانم از چه کسی و کجا خط می‌گیرید. این مربی نه تنها یک‌بار بلکه در چندین نوبت این موضوع را در مواجه با سوال خبرنگاران مطرح کرد تا مشخص شود قصد دارد فرار رو به جلو کند. گل‌محمدی در حالی در نشست خبری اعلام کرد که به سوالات فنی پاسخ خواهد داد که مسبب اصلی شرایط و حواشی ایجاد شده ابتدا متوجه خود اوست.

سکانس اول؛ شروع دعوا با مدیرعامل

در ابتدای فصل با توجه به عدم جذب بازیکن در خط حمله، بارها و بارها گل‌محمدی با رضا درویش به اختلاف خورده و در نهایت مدیرعامل باشگاه، خودش با یک مهاجم سوئدی در آخرین ساعات فصل و نقل و انتقالات وارد مذاکره شد و در نهایت نبیل باهوئی به پرسپولیس پیوست. جذب باهوئی همانا و علنی ‌شدن اختلاف گل‌محمدی و درویش نیز همانا. حضور این مهاجم به صورت رسمی اختلاف سرمربی و باشگاه را مشخص کرد و در ابتدایی فصل این موضوع سرخ‌پوشان را وارد حاشیه کرد. اگر چه اقدام درویش کاملا غیرحرفه‌ای بود؛ اما تعلل‌های کادرفنی پرسپولیس برای معرفی مهاجم مدنظر و حتی اعلام برخی از گزینه‌های نامعقول از نظر قیمتی، باعث این اقدام انتحاری آقای مدیرعامل شد.

با مقصر حواشی پرسپولیس آشنا شوید؛ حالا با خیال راحت به دبی برو!

سکانس دوم؛ قهر و سفر

بعد از شکست پرسپولیس مقابل النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا، سرخ‌پوشان با یک نمایش قابل قبول الدحیل را در قطر شکست دادند تا خود را آماده بازی با گل‌گهر سیرجان کنند. در این بازی نیز شاگردان گل‌محمدی حریف آماده خود را شکست دادند تا نشان دهند باخت به النصر یک شوک مثبت برای این تیم و گل‌محمدی بوده و سرخ‌پوشان به روزهای خوب خود بازگشته‌اند. در پایان این بازی با توجه به قهرمان شدن پرسپولیس در رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی، جام سوپرجام نیز به پرسپولیس اهدا شد تا شاگردان گل‌محمدی بعد از یک پیروزی مهم و دلچسب جشن قهرمانی بگیرند.

یحیی در پایان این بازی علی‌رغم برتری تیمش و قهرمانی در سوپرجام، لب به گله باز کرد و نسبت به مدیریت باشگاه انتقاد کرد. ابتدا به نظر رسید گله وی جنبه انتقاد دارد اما اتفاق مهم در روز بعد آن رخ داد. گل‌محمدی بعد از این بازی نزدیک به یک هفته، در انتقاد به پرداخت نشدن مطالباش، علی الخصوص پرداخت نشدن آپشن‌ها در تمرینات سرخ‌پوشان حاضر نشد. سرمربی پرسپولیس در ادامه در اقدامی عجیب تر راهی کشور امارات و شهر دبی شد که هنوز علت آن مشخص نشده است.

گل‌محمدی در آستانه بازی با پیکان به ایران بازگشت و طی نشستی در محل تمرینات پرسپولیس اعلام کرد قرارداد خود را فسخ کرده و دیگر سرمربی سرخ‌پوشان نیست.

با مقصر حواشی پرسپولیس آشنا شوید؛ حالا با خیال راحت به دبی برو!

اگر چه پرسپولیس در بازی پیکان موفق شد حریف را شکست دهد و صدرنشینی خود را تداوم ببخشد اما، اقدام عجیب سرمربی تیم و حواشی خود ساخته او تأثیر خود را بعد از بازی پیکان گذاشت. سرخ‌پوشان بعد از این بازی در ۶ بازی اخیر خود در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا ۴ تساوی و متحمل ٢ شکست شدند، نتیجه‌ای که بعد از ١٢ سال نخستین بار است که برای سرخ‌پوشان رقم می‌خورد و آنها در ۶ بازی متوالی هیچ فردی را کسب نکرده‌اند. حواشی درون پرسپولیس شرایط را از هر زمانی برای این تیم بحرانی تر کرد و در حالی که شرایط برای صعود این تیم به دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا فراهم بود در عین ناباوری از این رقابت‌ها حذف شد.

سکانس سوم؛ جریمه‌ام کردی؟ تمرین نمی‌کنم

بعد از شکست تلخ سرخ‌پوشان در اصفهان مقابل سپاهان، مدیریت باشگاه اعضای تیم را ١٠ درصد جریمه کرد که این موضوع با واکنش یحیی و بازیکنان باز همراه شد. سرخ‌پوشان بعد از این موضوع تمرینات را ترک کردند و با انتشار بیانیه‌ای نسبت به این اقدام باشگاه واکنش تندی را نشان دادند.

سکانس پایانی؛ با خیالت راحت به دوبی برو

حالا در پایان بازی با الدحیل نیز سرمربی پرسپولیس در پاسخ به افکار عمومی همه را مواجب بگیر و حاشیه ساز خطاب می‌کند. درحالی که با مرور اتفاقات اخیر می‌بینم بیش از همه خودش برای تیم حاشیه ساخته است. پرسپولیس در این سال‌ها نشان داده در سر بزنگاه نتایج را به بهترین شکل ممکن برای خود رقم می‌زند. اما روندی که گل‌محمدی در پیش گرفته، نشان می‌دهد این سرمربی نمی‌خواهد در رفتار خود تجدید نظر کند. به نظر می‌رسد او به آخر خط رسیده و بعد از جدایی از پرسپولیس حالا می‌تواند با خیال راحت به دبی سفر کرده و از این سفر لذت ببرد.

  • منبع خبر : ایرنا