آقای وزیر! آموزش شغل با سرمایه‌ی یک میلیون تومان را شروع کنید
آقای وزیر! آموزش شغل با سرمایه‌ی یک میلیون تومان را شروع کنید
جناب‌شان 10 میلیون از بودجه وزارت‌خانه را کنار بگذارند و به 10 نفر آموزش دهند که با یک میلیون تومان شغل ایجاد کنند. کار سختی است؟ فکر نمی‌کنم.

مصطفی داننده– وزیر کار دولت سیزدهم در واکنش به توییتی که در زمان حسن روحانی زده بود گفت:« سه سال پیش مطرح کردیم که با یک میلیون تومان هم می‌شود شغلی ایجاد کرد و اکنون با وجود گذشت چند سال و گرانی مواد اولیه هنوز هم می‌توان با یک میلیون تومان شغلی را ایجاد کرد.»

آن زمان که حجت اله عبدالملکی این حرف را زده بود، وزیر نبود و احتمالا کاری از دستش بر نمی‌آمد اما حالا که وزیر است؛ سکان یکی از مهم‌ترین وزارت‌‎خانه‌های دولت را هم در اختیار دارد و می‌توان این حرف خود را عملی کند.

جناب‌شان ۱۰ میلیون از بودجه وزارت‌خانه را کنار بگذارند و به ۱۰ نفر آموزش دهند که با یک میلیون تومان شغل ایجاد کنند. کار سختی است؟ فکر نمی‌کنم.  بالاخره ادعایی شده است و باید آن را ثابت کرد. نمی‌‎شود که یک حرف را مدام تکرار کرد اما آن را عملیاتی نکرد به ویژه در زمان که قدرت این کار را هم داشته باشی.

«فیلئاس فوگ» در رمان خواندنی « دور دنیا در ۸۰ روز» نوشته «ژول ورن» ادعا کرد که می‌تواند دور دنیا را در ۸۰ روز بزند. سر این کار شرط بست و در آخر هم توانست این ادعای خود را ثابت کند. می‌بینید در رمان‌ها هم وقتی کسی ادعا می‌کند باید آن را ثابت کند چه برسد به دنیای واقعی و مقام وزارت!

یک کلاس آموزش برگزار کنید و آن را آنلاین به اشتراک بگذارید. به مردم بگویید که چگونه می‌توانند با یک میلیون تومان معادل ۱۰ میلیون ریال برای خود اشتغال‌زایی ایجاد کنند. البته شغال‌های کاذب مثل دستفروشی در مترو، گل فروشی سر چهار راه، پاک کردن شیشه و … منظورمان نیست. شما در آن توییت اولیه گفته بودید چون آموزش ندیده‌ایم، باور نمی‌کنیم که می‌شود با این مقدار پول شغل ایجاد کرد.

وقتی یک بار حرفی زده می‌شود، آدمی آن را به حساب رقابت‌های سیاسی و مسائل احساسی می‌گذارد اما حالا وقتی آن را تکرار می‌کنید باید آن را عملیاتی کنید.

با انجام این کار که از صمیم قلب امیدوارم در آن موفق باشید؛ دعای خیر خانواده‌ها پشت سرتان خواهد بود و با این دعا هم آخرت خود را آباد کرده‌اید و هم دنیای‌تان را.

قطعا اگر جوانان کشور بتوانند برای خود شغلی دست و پا کنند و از پس مخارج زندگی بربیایند هم حال خوب خواهند داشتند و هم به فکر ساختن زندگی و فرزندآوری خواهند افتاد. آنهایی هم که در عصر کرونا بیکار شده‌اند و یا از درآمد خود راضی نیستند با این شیوه خود اشتغال زا خواهند بود.

پس انشالله وزیر محترم هرچه زودتر آموزش را شروع و مردم را به آینده امیدوار کنند.

  • نویسنده : مصطفی داننده
  • منبع خبر : عصرایران