الهلال قهرمان جام قهرمانان۲۰۲۱ آسیا شد
الهلال قهرمان جام قهرمانان۲۰۲۱ آسیا شد
تیم فوتبال الهلال عربستان با برتری دو بر صفر مقابل پوهانگ استیلرز کره‌جنوبی برای چهارمین بار فاتح لیگ قهرمانان آسیا شد تا پرافتخارترین‌ باشگاه قاره کهن لقب بگیرد.

به گزارش تیترما؛ ایرنا نوشت: در دیدار نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱، تیم فوتبال الهلال عربستان از ساعت ۱۹:۳۰ روز سه شنبه در ورزشگاه ورزشگاه ملک فهد شهر ریاض به مصاف پوهانگ استیلرز کره جنوبی رفت که موفق شد با نتیجه ۲ بر صفر میهمانش را با شکست بدرقه کند و فاتح لیگ قهرمانان آسیا شود.

الهلال در شرایطی به این مرحله رسید که در مرحله گروهی از گروه اول بعد از استقلال تاجیکستان به عنوان تیم دوم به مرحله حذفی رسیدند. آنها سپس استقلال، پرسپولیس و النصر را شکست دادند تا به عنوان نماینده غرب آسیا به فینال برسند.

پوهانگ استیلرز نیز در گروه هفتم در مرحله گروهی بعد از ناگویا به عنوان تیم دوم از گروهش به مرحله حذفی رسید و سپس سرزو اوزاکا، ناگویا و اولسان هیوندای را از پیش رو برداشت تا به فینال برسد.

نکته جالب رویارویی دو تیم، این بود که هر کدام سه بار قهرمان آسیا شده بودند. در نهایت آبی‌های‌ ریاض با برتری در این دیدار پرافتخارترین باشگاه آسیا شدند.

قضاوت این دیدار حساس به عهده محمد عبدالله حسن داور اماراتی بود.

با این حال این دیدار در شرایطی آغاز شد که الهلال خیلی زود شوک اول را به تیم میهمان وارد کرد.

در ثانیه ۲۰ این دیدار ناصر الدوساری با شلیک مهار نشدنی از راه دور دروازه پوهانگ استیلرز را باز کرد.

در ادامه نیز موسی مارگا در نیمه دوم در دقیقه ۶۳ برای الهلال گلزنی کرد.

در ادامه نیز تلاش پوهانگ استلیرز برای گلزنی ثمری نداشت تا این دیدار با برتری ۲ بر صفر الهلال  خاتمه بیابد.

بدین ترتیب لناردو ژاردیم چهارمین قهرمانی آسیا را برای الهلال به ارمغان آورد.

ترکیب الهلال:

عبدالله معیوف، محمد البریک، سلمان فرج، ماتیاس پریرا، ناصر الدوساری، موسی مارگا، بافیتیمی گومیس،جان هیون سو، محمد کانو، سالم الدوساری، متعب المفرج

ترکیب پوهانگ استلیرز:
لی جون، الکس گرانت، سی جین هو،  ماریو کووسیچ، کانگ سانگ وو،کون وانگ کیو، شین کوانگ هون،پارک سونگ وو، لی سو بین، لیم سانگ هیوب، مانوئل پالاسیوس

  • منبع خبر : ایرنا