دبیر جامعه‌ی حرفه‌ای هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های استان قم گفت: ۷۰ درصد هتل‌های قم تعطیل شده‌اند.

رزرو هتل در قم

به گزارش تیترما، احمد فلاحیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی وضعیت هتل‌های شهر قم به دنبال سرایت ویروس کرونا، اظهار کرد: مسافری نیست که در هتل‌ها پذیرش کنیم. همه‌ی رزروها کنسل شده است و وجوه پرداختی مردم را کامل و بدون کسر جریمه برگردانده‌ایم.

وی افزود: از امروز (سه‌شنبه، ششم اسفندماه) به دنبال دریافت نامه‌ای از سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قم نیز تمام تالارهای عروسی در هتل‌ها تعطیل خواهد شد و وجوه دریافت‌شده کامل به مردم بازگردانده می‌شود.

او با اشاره به تعطیلی بیش‌تر رستوران‌های شهر قم، درباره‌ی وضعیت رستوران‌های هتل‌ها گفت: این رستوران‌ها بیش‌تر مورد مصرف مسافران ساکن در هتل‌ها بود که با توجه به تعطیلی بیش‌تر هتل‌ها، طبیعتا رستوران‌ها هم خدماتی نمی‌دهند و عملا تعطیل شده‌اند.

فلاحیان با بیان این که هتل ها خودجوش تعطیل شده‌اند، چون ادامه فعالیت‌شان در این شرایط فقط ضرر اقتصادی نداشت، افزود: حدود ۳۰ درصد هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های قم درحال فعالیت هستند که آن‌ها هم به تدریج درحال پیوستن به جمع هتل‌های تعطیل‌شده هستند. بیش‌تر هتل‌ها نیروهای‌شان را مرخص کرده‌اند.

دبیر جامعه‌ی حرفه‌ای هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های استان قم درباره‌ی ضدعفونی هتل‌های قم با توجه به دستورالعمل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جامعه هتلداران ایران، گفت: مواد ضدعفونی‌کننده‌ای وجود ندارد، نه دستکش و نه مواد بهداشتی و الکلی. از اداره‌ی بازرگانی استان قم درخواست کرده‌ایم جداگانه سهمیه‌ای را به هتل‌های شهر که محل تردد مسافران بوده اند، اختصاص دهد اما هنوز مواد ضدعفونی‌کننده و بهداشتی دریافت نکرده‌ایم.

فلاحیان با اشاره به خسارتی که صنعت هتلداری قم متحمل شده است، افزود: از طریق استانداری قم، روز یکشنبه (چهارم اسفندماه) به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای دریافت بسته حمایتی، تخصیص وام کم‌درصد و حمایت‌های دیگر نامه‌ای فرستادیم، اما هنوز جوابی نگرفته‌ایم.