تمام تولیدکنندگان «ماسک طبی» در حال تولید هستند
تمام تولیدکنندگان «ماسک طبی» در حال تولید هستند
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: تمام تولیدکنندگان ماسک طبی در حال تولید هستند و روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار عدد ماسک تولید می‌شود که پاسخگوی نیاز کشور است.

به گزارش تیترما از  سازمان غذا و دارو، سید حسین صفوی درباره‌ی تولید ماسک طبی با توجه به موارد گزارش شده ابتلا به کرونا در کشور افزود: قیمت عرضه‌ی ماسک‌های طبی نیز به تمام واحدهای تولید اعلام شده و گروه‌های نظارتی از سوی وزارت بهداشت با همکاری تعزیرات و سازمان حمایت، بر تمام مراحل تولید تا عرضه نظارت داشته و با تخلفات برخورد می‌کنند.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو ادامه داد: شب گذشته چند محموله‌ی ماسک به استان قم ارسال شده است. در حال حاضر هیچ‌ کم‌بودی در زمینه‌ی تامین ماسک طبی وجود ندارد. مردم نگرانی برای تامین ماسک نداشته باشند.

استفاده از ماسک به عموم مردم پیشنهاد نمی‌شود. بهتر است تنها افرادی که در معرض افراد مبتلا هستند از ماسک استفاده کنند.

صفوی گفت: در صورت استفاده از ماسک طبی حتما باید شیوه‌ی صحیح استفاده رعایت شود؛ زیرا در صورت استفاده نادرست، احتمال بروز عفونت را افزایش می‌دهد. هیچ کدام از ماسک‌ها اطمینان قطعی در مورد انتقال نیافتن عفونت یا ویروس را تضمین نمی‌کنند. بنابراین در شرایط شیوع بیماری‌ها، رعایت و افزایش بهداشت شخصی مانند شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، عدم تماس دست‌ها با دهان، بینی و چشم و استفاده از دستمال کاغذی و نظیر آن در هنگام عطسه و سرفه بسیار موثر بوده و اکیدا توصیه می‌شود.

بر اساس خبر ایرنا، روز گذشته (چهارشنبه ۳۰ بهمن ۹۸) دو نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در قم فوت کردند و امروز نیز ابتلای قطعی ۳ نفر در قم و اراک به ویروس کرونا از طرف وزارت بهداشت تایید شده است.