​کتابفروشی زیبا وسط یک شالیزار
​کتابفروشی زیبا وسط یک شالیزار
یک کتابفروشی زیبا و منحصر به فرد در وسط یک شالیزار در چین ساخته شده که موجب جذب افراد بسیاری به آن منطقه شده است.

 


شاید تصور یک کتابفروشی زیبا و مدرن در محل اقامتگاهی متروکه در میان یک شالیزار و در منطقه‌ای روستایی در چین کمی سخت و دور از انتظار به نظر برسد.

به‌گزارش تیترما به نقل از نیوزبریک، این کتابفروشی که در شمال یک منطقه‌ی روستایی در استان فوجی‌آن چین واقع شده، شعبه‌ای از کتابفروشی مشهور و مستقل آوانگارد در چین است که برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ افتتاح شد و رفته‌رفته در سراسر چین گسترش یافت.

بر اساس خبر ایبنا، معماران در طراحی ساختمان این کتابفروشی این نکته را مد نظر داشتند که شبیه یکی از عمارت‌های تاریخی آن روستا به نظر برسد تا ساختمان کتابفروشی با چشم‌انداز طبیعی کلی روستا ترکیب و هماهنگ شود.

این کتابفروشی که از بتن و فولاد ساخته شده از یک مخروبه با چند دیوار به جا مانده به یک ساختمان سه طبقه خیره‌کننده و کامل با اتاق‌های مطالعه و فضاهایی برای گذراندن وقت با کتاب تبدیل شده که ترکیبی از سنت و مدرنیته را پیش چشم بازدیدکنندگان از آن قرار می‌دهد.

بازدیدکنندگان از این کتابفروشی می‌توانند در کافه‌ی آن که تمام دیوارهای آن را پنجره پوشانده از دیدن منظره و چشم‌اندازی شگفت از کل روستا و شالیزارهای پرطروات آن لذت ببرند.

در این کتابفروشی هم‌چنین یک فضای کوچک تئاتری وجود دارد با صندلی‌های پلکانی چوبی که این صندلی‌ها در صورت عدم استفاده به عنوان قفسه‌‌های کتاب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این ساختمان هم‌چنین یک پشت‌بام جذاب با سایبان چتری دارد که فضای دیگری را در یک نقطه‌ی مرتفع برای لذت بردن از چشم‌انداز منحصر به فرد مناظر اطراف فراهم می‌آورد.

 

  • منبع خبر : ایبنا