رکورد شکنی دوباره‌ی فرناز فصیحی
رکورد شکنی دوباره‌ی فرناز فصیحی
بانوی دونده‌ی ایران که پس از رکوردشکنی در دوی ۶۰ متر با حواشی زیادی از جمله شائبه‌ی عدم صحت رکوردش روبه رو شده بود، این بار در مسابقه‌ای رکوردشکنی کرد که دیگر نمی‌توان رسمیت آن را زیر سوال برد.

به گزارش تیترما، فرزانه فصیحی، بانوی دونده‌ی ایران شب گذشته در دوی ۶۰ متر کاپ بین‌المللی استانبول دوید و رکورد ملی ایران را که پیش از این هم در اختیار خودش بود، شکست.

بر اساس خبر ایسنا، فصیحی در این مسابقات زمان ۷.۲۵ را ثبت کرد و ۴ صدم ثانیه رکورد قبلی خود را ارتقا داد، ضمن این‌که فدراسیون جهانی نیز این رکورد فصیحی را مانند رکوردهای قبلی‌اش ثبت کرد.

این ارتقای رکورد در حالی اتفاق افتاد که عملکرد فصیحی پس از ثبت زمان ۷.۲۹ در صربستان و کسب سهمیه‌ی مسابقات جهانی داخل سالن با حواشی زیادی رو به رو شد. بارها رکورد او و مسابقات صربستان به دلیل نداشتن شماره روی سینه و ابهام در فتوفینیش از سوی برخی زیر سوال رفت. فدراسیون دوومیدانی هم تحت تاثیر این حواشی نامه‌ای با ۷ سوال به صربستان فرستاد و درخواست صحت رکورد کرد؛ نامه ای که به گفته‌ی خود ایرج عرب، سرپرست این فدراسیون لحن خوبی نداشت و در نتیجه نامه‌ی دومی با ادبیات بهتر ارسال شد. ‌

فصیحی این بار در مسابقاتی دوید که هم فتوفینیش داشت و هم‌شماره‌ی سینه. علاوه بر این فیلم‌ مسابقات کامل پخش شد تا با بهانه‌ی منقطع شدن فیلم، شائبه‌ی تقلب مطرح نشود. فصیحی در این مدت به جای این‌که با مصاحبه به انتقادات پاسخ بدهد بر کار خود تمرکز کرد و بار دیگر رکورد خود را ارتقاءداد تا بهترین پاسخ را به منتقدانش داده باشد.

یکی از اصلی‌ترین مسائلی که این حواشی را برای فصیحی به‌وجود آورد، جنگ بر سر تصدی پست ریاست فدراسیون است چرا که شایعه شده اگر فصیحی چهره‌ی شاخص بانوان دوومیدانی کار ایران شود، آن‌گاه احتمال این‌که او نماینده‌ی ورزشکاران در مجمع انتخاباتی شود، زیاد می‌شود و از آن‌جا که برخی او را به واسطه‌ی همسرش منتسب به حمایت از یکی از کاندیداها می‌کنند، سعی داشتند در ثبت رکود این ورزشکار شائبه ایجاد کنند تا در نهایت او نماینده‌ی ورزشکاران نشود؛ اما فصیحی بدون توجه به حواشی بار دیگر در مسابقه‌ای که رسمیت آن را به سختی می‌توان زیر سوال برد، دوید و رکوردشکنی کرد.