با حضور رییس‌جمهور از ۱۵ طرح برتر سی و سومین جشنواره‌ی بین‌المللی خوارزمی تقدیر به عمل آمد.

به گزارش تیترما،  سی و سومین جشنواره‌ی بین‌المللی خوارزمی با هدف معرفی طرح‌های برتر ملی و قدردانی از دانشمندان، پژوهشگران و نوآوران صبح امروز(دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸) با حضور رییس جمهور، دکتر منصور غلامی وزیر علوم و دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد و از ۱۵ طرح برتر تقدیر به عمل آمد که از این تعداد ۱۰ طرح داخلی، ۴ طرح خارجی و یک طرح ایرانی مقیم خارج بوده است.

بر اساس خبر ایسنا، اسامی برگزیدگان این جشنواره به این شرح است:

برگزیدگان بخش داخلی

طرح توسعه فناوری انرژی خورشیدی حرارتی در کشور به عنوان برگزیده ویژه معرفی شد. این طرح از سوی استاد محمود یعقوبی از دانشگاه شیراز بوده است.

دکتر افشین سلطانی با طرح مدل‌سازی گیاهان زراعی و کاربردهای آن رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی.

دکتر قاسم جابری‌پور با عنوان طرح گسترش نظام‌های عددی نامتعارف در حساب کامپیوتری از دانشگاه شهید بهشتی رتبه سوم پژوهش‌های بنیادین.

دکتر سعید بلالای با طرح سنتز مواد اولیه رادیوداروهای پپتیدی رتبه اول پژوهش‌های کاربردی.

دکتر امیر محمدزاده لاجوردی با طرح پلتفورم تحلیل بدافزار بیت وان در گروه تخصصی برق و کامپیوتر حائز رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی.

دکتر بهنام ستارزاده با طرح ماجول امنیت سخت‌افزاری بومی صدف در گروه‌ تخصصی برق و کامپیوتر حائز رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی.

دکتر مرتضی الیاسی با طرح کنکاش (سامانه نظارت و تحلیل شبکه‌های مخابراتی) حائز رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی در گروه تخصصی برق و کامپیوتر.

مهندس مهدی وطنی و دکتر محمد صادق حیدرزاده با طرح طراحی و ساخت دستگاه فلوفورمینگ رتبه دوم طرح‌های توسعه‌ای در گروه تخصصی مکانیک.

مهندس محمد فرضی از پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی با طرح طراحی و ساخت سیستم کنترل دور الکترو موتورهای توان بالا رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای در گروه تخصصی برق و کامپیوتر.

دکتر ناصر احسانی قمیشلوی از دانشگاه مالک اشتر با طرح طراحی زیرساخت‌ها و تولید قطعات سرامیکی کاربید سیلسیوم رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای در گروه تخصصی مواد، متالوژی و انرژی‌های نو.

برگزیده‌ی ایرانی مقیم خارج

دکتر سید محمد شاهیدپور با طرح تحقیق، طراحی و پیاده‌سازی فناوری‌های انرژی تجدید پذیر در ریزشبکه‌ها به عنوان طرح برگزیده محقق ایرانی خارج از کشور انتخاب شد. وی در موسسه فناوری ایلینوی آمریکا در زمینه سیستم‌های قدرت مشغول به فعالیت است.

طرح‌های برگزیده‌ی خارجی

دکتر سی آن کین از کشور کره جنوبی با طرح تحقیق و توسعه مواد دارویی، غذاهای فراسودمند و بهداشتی از موجودات دریایی.

دکتر وی هوا وانگ از کشور چین با طرح ارتقای دانش ارتباط میان خواص با پدیده رهایش در شیشه‌های فلزی.

دکتر ژیاو مینگ چن از کشور چین با طرح نوآوری در سنتز پلیمرها و ترکیب‌های کوئورد بیناسیونی کاربردی.

دکتر راجوکا ماربویا از کشور انگلستان با طرح الگوریتم‌ها و سیستم‌های نرم افزاری بازار محور با بهره‌وری انرژی بالا در محاسبات ابری.

جوایز برگزیدگان کشور چین از سوی سفیر این کشور در ایران دریافت شد.