خیلی‌ها با بودجه‌ی کلان فیلم ساختند
خیلی‌ها با بودجه‌ی کلان فیلم ساختند
تهیه‌کننده‌ی فیلم «خون شد» با انتقاد از حاشیه‌های شب گذشته‌ی جشنواره و حرف‌های شهاب حسینی گفت: سینمای رسانه‌ها محل نقد فیلم است نه تخریب هنرمندان.

 

به گزارش تیترما به نقل از خبر  ایسنا، عصر یکشنبه ۲۰ بهمن‌ماه فیلم «خون شد» به کارگردانی مسعود کیمیایی در پردیس سینمایی ملت به نمایش درآمد؛ اما نشست مطبوعاتی این فیلم به دلیل نیامدن مسعود کیمیایی برگزار نشد.

جواد نوروزبیگی‌ علت حضور نداشتن کیمیایی را آزردگی او از اتفاق‌های شب گذشته در نشست فیلم “شین” با حضور شهاب حسینی (این‌جا کلیک کنید و فیلم نشست شهاب حسینی را ببینید) دانست،‌گفت: ما آمادگی داشتیم در جلسه‌ی پرسش و پاسخ حضور داشته باشیم و به سوالات جواب بدهیم، اما  فکر می کنم صندلی خالی آقای کیمیایی هم مسئله شده است.

او افزود: این‌جا اجازه می‌دهند، همکاران ما دیشب بنشینند و آقای کیمیایی را تحقیر کنند؛ اما فیلمش را نقد نکنند، در حالی که توقع ما بود اجازه دهند عوامل فیلم که در خدمت این بزرگوار بودیم، این‌جا حرف بزنیم. آقای کیمیایی با بخش خصوصی فیلم ساخته و چه بد و چه خوب به هر حال یک فیلم ساخته است. خیلی‌ها با بودجه‌ی کلان فیلم ساختند و این‌جا همه جور امکانی به آن‌ها داده شده است. ما دوست داشتیم در این‌جا به بخش خصوصی و به آقای ‌کیمیایی پیر سینمای ایران اهمیت داده شو،د چون فیلمش واقعا عالی بود.

آقای کیمیایی با بخش خصوصی فیلم ساخته و چه بد و چه خوب به هر حال یک فیلم ساخته است. خیلی‌ها با بودجه‌ی کلان فیلم ساختند و این‌جا همه جور امکانی به آن‌ها داده شده است

نوروزبیگی ادامه داد: می‌دانیم چه کار ویژه‌ای ارائه کرده و حتما در اکران موفق خواهد شد. این رسالت شما(خبرنگاران) است که صدای آقای کیمیایی باشید و فیلم را چه با نقد مثبت چه منفی تحلیل کنید. من که این‌جا تریبونی برای صحبت کردن نداشتم؛ اما وظیفه ام به عنوان تهیه کننده این بود که در خدمت آقای کیمیایی باشم. دیشب به آقای حسینی موقعیت دادند که حرف بزند و حالا که آقای کیمیایی نیستند؛ باید این موقعیت را به من و دیگر همکارانش که در این‌جا هستند، بدهند که برای آقای کیمیایی حرف بزنیم. آقای کیمیایی قرار نیست تخریب شود، بلکه باید فیلمش نقد شود. این‌جا مکانی است برای نقد فیلم نه تخریب آدم‌ها و هنرمندان؛ ماموریت این سینما هم فقط همین است.

درباره‌ی همین مطلب

فیلم| حمله‌ی مستقیم شهاب حسینی به مسعود کیمیایی

نوروزبیگی‌ گفت: اگر عزیزی این‌جا می آید و بزرگ سینما را تخریب می‌کند، به نظرم شما هم کوتاه آمده‌اید. من تهیه‌کننده‌ی این فیلم هستم و پای آن می ایستم؛ اما این وسط آقای کیمیایی نباید تخریب شود. آقای کیمیایی آزرده است و ‌دیشب داشتند تصمیم می‌گرفتند که بیایند، اما همین ویدئوها (از حرف‌های شهاب حسینی) که پخش شد، ساعت یک شب به من زنگ زدند و گفتند با این وضعیت من بیایم؟ ببین چه کسی این وضعیت را به وجود آورده که کیمیایی را تخریب کند؟ من چطور به چنین مراسمی بیایم؟

محمدصادق رنجکشان به عنوان مجری طرح و سرمایه‌گذار در این پروژه حضور دارد و سعید آقاخانی، سیامک انصاری، لیلا زارع، نسرین مقانلو، هومن برق‌نورد، سیامک صفری و … گروه بازیگران فیلم را تشکیل می‌دهند.