همه‌ی دانشجویان سالم هستند
همه‌ی دانشجویان سالم هستند
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت: ۵۷ دانشجوی ایرانی بازگشته از ووهان چین سالم هستند و روزانه معاینه می شوند، فردا نیز اولین آزمایش کرونا (تست pcr) از این دانشجویان گرفته می‌شود.

به گزارش تیترما، کیانوش جهانپور در گفت و گو با  ایرنا افزود: دانشجویان ایرانی بازگشته از چین در هتلی تحت قرنطینه ساده هستند در این حد که با خانواده خود و دیگران فعلا مراوده ندارند و دلیلی وجود ندارد که محل قرنطینه این دانشجویان اعلام شود؛ اما موضوع محرمانه ای نیست.

وی وضعیت و حال عمومی همه‌ی این دانشجویان را خوب اعلام کرد و یادآور شد: امکانات رفاهی لازم برای آن‌ها فراهم شده است. یک پزشک خانم و یک پزشک آقا و تیم بهداشت محیط و اورژانس نیز در این محل مستقر هستند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تصریح کرد: آن‌ها به هر حال باید این دوره‌ی قرنطیه‌ی ۱۴ روز را طی کنند اما مشکل خاصی ندارند و هیچ کدام نیازی به خدمات درمانی یا بیمارستانی ندارند و احتمالا فردا تست اول کرونا از دانشجویان گرفته می شود.

جهانپور درباره‌ی بازگشت سایر ایرانیان مقیم چین یا ووهان به کشور نیز گفت: در شهر ووهان حدود ۸۰ ایرانی مقیم بودند، هواپیما برای بازگشت همه‌ی آن‌ها فراهم بود اما به جز این ۵۷ نفر بقیه ایرانیان مقیم این شهر تمایلی برای بازگشت به ایران نداشتند و خودشان نیامدند و گرنه امکانات لازم و پرواز اختصاصی برای بازگشت آن‌ها فراهم بود.

وی ادامه داد: در مورد ایرانیان مقیم سایر شهرها و استان های چین هم پروازهای غیرمستقیم به کشور برقرار است و اگر بخواهند می توانند با پروازهای شرکت های خارجی به صورت غیرمستقیم به کشور بازگردند چون به جز ووهان بقیه‌ی مناطق چین کانون انتشار بیماری کرونا نیست و بازگشت آن‌ها به کشور ضرورت ندارد.