سقوط بویینگ  ٣٠ درصد پروازها را کاهش داد
سقوط بویینگ  ٣٠ درصد پروازها را کاهش داد
مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی از کاهش ٣٠ درصدی پروازها بعد از سانحه‎ ی سقوط بویینگ اوکراینی خبر داد.

فرودگاه امام خمینیبه گزارش تیترما،  ایرنا نوشت: «محمد مهدی کربلایی» در حاشیه‌ی نشست تبیین توسعه‌ی تجارت در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی افزود: پس از سقوط بویینگ، ویروس کرونا برای برقراری پروازهای چین مشکل ایجاد کرد.

وی با تاکید بر این‌که تمامی پروازها از مبدا چین به ایران و برعکس منتفی است، خاطرنشان کرد: اعلام آمادگی برخی خطوط هوایی مانند ماهان دلیل نمی‌شود که این پروازها در حال انجام است.

وی گفت: تعداد زیادی دانشجو در چین داریم که باید به ایران منتقل شوند. ممکن است با هماهنگی وزارت امور خارجه و بهداشت پروازهایی برای انتقال ایرانیان مقیم چین با لحاظ کردن تمام شرایط ایمنی این امر تدارک دیده شود.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اطمینان خاطر داد که ایرانیان مقیم چین در صورت ورود به ایران وارد ترمینال‌ها نخواهند شد و از مسیرهای خاص در نظر گرفته شده تردد خواهند کرد.

وی بیان کرد: پس از حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی حدود ۳۰ درصد پروازها کاهش یافت. رایزنی هایی با خطوط هوایی انجام شده است و این اتفاق ماندگار نیست.

کربلایی ادامه داد: اکنون نسبت به چند هفته گذشته وضعیت بهتر شده اما ویروس کرونا مجددا برای پروازهای چین مشکلاتی ایجاد کرده است.

کربلایی تصریح کرد: فرودگاه امام قرار است به مجموعه لجستیکی و هاب اول حمل بار و هاب دوم مسافر در منطقه تبدیل شود.

وی فرودگاه امام را یکی از اجزای شهر فرودگاهی دانست و گفت: قرار است فرودگاه امام در چهار فاز به ظرفیت جابه‌جایی بیش از ۹۰ میلیون مسافر در سال برسد. اکنون ترمینال اصلی فعال بوده و ترمینال سلام نیز اخیرا افتتاح شده است.

به گفته‌ی این مقام مسئول، برنامه‌ریزی شده ضمن بهینه‌سازی ترمینال‌های موجود، ترمینال‌های جدید ساخته شود.

وی با اشاره به کاهشی بودن تعداد مسافر و پروازها در چند ماه اخیر گفت: اکنون در حال بازگشت به شرایط قبل هستیم و از ماه آینده تعداد پروازها بیش‌تر خواهد شد و تا آخر سال به وضعیت عادی باز می‌گردد.