افشین قطبی: سرمربیگری تیم ملی ایران افتخار بزرگی است
افشین قطبی: سرمربیگری تیم ملی ایران افتخار بزرگی است
سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: سرمربیگری تیم ملی ایران برای هر فردی افتخار بزرگی است و بی تردید می‌توان با این تیم قدرتمند راهی جام جهانی شد.

به گزارش تیترما، افشین قطبی در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص شرایط خود در چین، گفت: در ابتدا باید به تمام مردم ایران به‌خصوص فوتبال دوستان سلام کنم. خوشبختانه در شهری که ما حضور داریم هنوز ویروس کرونا نتوانسته باعث مرگ شود و ما هم اکنون در خارج از چین و در اردو هستیم.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در خصوص وضعیت تیم ملی ایران و عملکرد مارک ویلموتس گفت: هیچ‌وقت در مورد عملکرد سایر همکارانم اظهار نظر نکرده و نخواهم کرد چون این عمل را مخالف عُرف و مغایر با اصول همکاری می‌بینم. اگر روزی خصوصی او از من در خصوص عملکردش سوال کند به طور حتم نظراتم را بیان می‌کنم.

قطبی اظهار داشت: انتخاب مارک ویلموتس در شرایطی صورت گرفت که فدراسیون تحت فشار بود و باید یک مربی خارجی را جانشین کارلوس کی‌روش می‌کرد اما این یعنی عذر بدتر از گناه است.

وی در مورد شانس امیر قلعه نویی و علی دایی برای پذیرش سرمربیگری تیم ملی ایران گفت: همان‌طور که عرض کردم در مقامی نیستم که بتوانم در خصوص این مردان بزرگ فوتبال ایران نظر دهم. هر دوی آن‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند. شغل مربیگری همیشه با ریسک همراه بوده و ریسک جدا از این شغل نیست.

سرمربی اسبق تیم ملی تاکید کرد: مربیگری در تیم ملی فوتبال برای هر مربی یک انتخاب ویژه است، به شرطی که پیشنهاد آن در زمان مناسب و به وقت ارایه شود.

وی در خصوص این‌که آیا تا امروز با او برای حضور در تیم ملی مذاکره شده است، اظهار داشت: تا امروز پیشنهاد رسمی به مدیر برنامه‌های من از طرف فدراسیون نشده است، ولی افرادی که دل‌شان برای فوتبال این مملکت می‌سوزد با او رایزنی‌هایی داشته‌اند که رسمی نبوده است. سرمربیگری تیم ملی برای من افتخار بزرگی است اما به هر حال مسایلی وجود دارد که مانع از این اتفاق شده است.

قطبی در پاسخ به این سوال که آیا حضور او در تیم ملی ایران با توجه به حضور ایران در جایگاه سوم گروه ریسک بزرگی نیست، گفت: همان‌طور که گفتم تا این لحظه به طور رسمی با من مذاکره نشده است اما همیشه در مربیگری دنبال کارهای سخت بودم و با هدف تیم خود را انتخاب کردم.