تلف شدن پرندگان در تالاب میانکاله ادامه دارد
تلف شدن پرندگان در تالاب میانکاله ادامه دارد
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: تلف شدن پرندگان در تالاب میانکاله ادامه دارد و جمع‌آوری و دفن بهداشتی لاشه‌ی پرندگان تلف شده در تالاب میانکاله تا پاکسازی کامل منطقه انجام خواهد شد.

به گزارش تیترما، حسینعلی ابراهیمی کارنامی در گفت‌وگو با ایسنا از بسیج امکانات و نیروها برای جمع آوری کامل لاشه و دفن بهداشتی در تالاب میانکاله شهرستان بهشهر خبر داد و اظهار کرد: تلف شدن پرندگان هنوز در مناطق مختلف شمال، جنوب و محدوده‌ی ساحلی تالاب ادامه دارد.

وی تصریح کرد: طی ۹ روز گذشته با بسیج تمامی امکانات و فراخوان نیروها از شهرستان‌ها در اختیار قرار دادن تجهیزات مورد نیاز لاشه پرندگان تلف شده در ساحل و خلیج میانکاله، جمع آوری و طبق نظر سازمان دامپزشکی دفن بهداشتی انجام شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران خاطرنشان کرد: همه روزه علاوه بر جمع آوری و دفن بهداشتی لاشه‌ها، گشت، کنترل و پایش منطقه توسط تیم‌هایی مشخص و به‌صورت منظم و مستمر در حال انجام است.

ابراهیمی کارنامی با اشاره به اینکه جمع آوری و دفن بهداشتی لاشه پرندگان تلف شده در میانکاله تا پاکسازی کامل منطقه ادامه خواهد داشت، گفت: طبق مصوبه‌ی ستاد مدیریت بحران استانداری مازندران سخنگوی اطلاع رسانی در مورد آمار تلف شدن پرندگان سازمان دامپزشکی این استان است.

وی از همه‌ی مردم مازندران خواست تا در صورت مشاهده‌ی تلفات پرندگان مراتب را در سریع‌ترین زمان به ادارات محیط زیست در شهرستان‌ها و یا با شماره تلفن‌های ۱۵-۳۳۳۵۸۸۱۳ و ۰۹۰۲۴۳۲۲۵۸۸ اعلام کنند.