گروگان گیری ۳ ساعته در شیرینی‌فروشی
گروگان گیری ۳ ساعته در شیرینی‌فروشی
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ جزئیات حادثه‌ی گروگانگیری رخ داده در یک شیرینی‌فروشی در غرب تهران را تشریح کرد.

به گزارش تیترما، سردار کیوان ظهیری در گفت‌وگو با ایسنا دراین‌باره گفت: حوالی ساعت ۱۵:۴۰ بعد از ظهر امروز شنبه ۱۲ بهمن ۹۸  شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته و از وقوع گروگان‌گیری در یک مغازه‌ی شیرینی فروشی در محدوده‌ی خیابان آزادی بعد از میدان آزادی خبر دادند که بلافاصله عوامل کلانتری ۱۱۹ مهرآباد در محل حاضر شده و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی با اشاره به حضور ماموران کلانتری در محل گفت:‌با حضور ماموران کلانتری در محل مشاهده شد که حوالی ساعت ۱۵:۳۰ مردی حدودا ۳۵ ساله با دو قبضه سلاح کمری و یک شی شبیه به بمب وارد یک شیرینی فروشی شده و به سراغ فروشنده زن این شیرینی فروشی رفته و ظاهرا خواسته‌هایی را از او مطرح کرده است که در نهایت اقدام به گروگان گرفتن این فرد کرده است.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان این‌که فرد گروگانگیر با حضور ماموران در محل اقدام به شلیک چندین تیرهوایی کرده و از آنان خواست که محل را ترک کنند، گفت: در همین راستا نیز ماموران به بیرون از قنادی رفته و سه واحد خودرویی دیگر نیز در محل حاضر شدند. هم‌زمان عوامل کلانتری اقدام به محاصره‌ی محل و تخلیه اطراف فروشگاه کردند.

ظهیری با اشاره به حضورش در محل گروگانگیری خاطرنشان کرد:‌ ماموران پلیس از طریق عملیات روانی اقدام به مذاکره و صحبت با فرد گروگانگیر کردند که این فرد اعلام کرد که می‌خواهد با پدر و مادر دختری که به گروگان گرفته دیدار کند، در همین راستا نیز والدین این دختر در محل حاضر شده و مشخص شد که گروگان‌گیر از مدتی قبل به دختری که گروگان گرفته بود علاقه‌مند شده و با هم ازدواج کرده بودند، اما پس از گذشت یک سال از ازدواج‌شان پدر این دختر مانع دیدار طرفین شده و با ادامه رابطه‌ی آن‌ها مخالفت کرده بود.

وی با بیان این‌که مذاکره والدین گروگان با گروگان‌گیر نتیجه‌ای نداشت، گفت: حدود ۴۰ دقیقه بنده، رییس کلانتری و سرکلانتر با این فرد مذاکره کردیم و سرانجام توانستیم این فرد را قانع کنیم که خود را تسلیم کرده و گروگانش را آزاد کند. که این فرد خود را تسلیم کرد و دو اسلحه و ریموت شی شبیه به بمب را نیز به ماموران تحویل داد.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان این‌که گروگان‌گیری در این محل حدود ۳ ساعت طول کشید، گفت: فرد گروگانگیر به مقر پلیس منتقل شد و تحقیقات از وی ادامه دارد.

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز در محل این گروگانگیری حضور داشت.