«استقلال» رها شده در میان دعواهای خانگی!
«استقلال» رها شده در میان دعواهای خانگی!
از سیاست و هنر گرفته تا رسانه و ورزش همه مشغول نابود کردن هم هستیم، با پرچم سفید صلح در دست همدیگر را پاره پاره می‌کنیم، بعد انتظار رهایی و رستگاری هم داریم؟!

 

 

احسان محمدی

شاید اگر شما هم جای فرهاد مجیدی بودید عصبانی می‌شدید. او در حالی برای برگزاری دیدار آسیایی تیمش را آماده می‌کرد که تا همین دیروز معلوم نبود اصلاً در این مسابقات حاضر می‌شوند یا نه؟

مجیدی در اعتراض به مدیران باشگاه استقلال و تبدیل مفهوم عقب‌نشینی به «پیروزی»، گفت:« چرا از کادرفنی نپرسیدید که برای بازی در زمین بی‌طرف، قطر بهتر است یا امارات که حتما انتخاب من قطر بود، چون مشکل پروازی برای بازی احتمالی با الریان نداشت. پیروزی این بود که یک هفته تمرکز تیم را بهم نمی‌ریختید و ابتدای هفته این موضوع را حل می‌کردید. خبر واقعی این است که گوشت قربانی، استقلال است. مدام از عزت استقلال حرف زدند اما نگفتند که آیا عزت استقلال این است که در سه چهار روز گذشته دربه در یک تکه زمین سبز باشد؟ آیا این خفت نیست که تیم من زمین ندارد تمرین کند؟!»

این حرف‌های او با حمایت بازیکنان تیم همراه بود که در پستی مشترک و شدیداللحن خطاب به «آقای آویزان»- که علاقه‌ای به نام بردن از او ندارند نوشتند:«آقای آویزان! دست از سر استقلال بردار خانه‌ای که با خون دل و عرق جبین ساختیم را تبدیل کردید به ویرانه. تیمی که بوی قهرمانی میداد را تبدیل کردید به تیمی که با نگاه به آینده جز استرس و نا‌امیدی چیزی نمیبیند. ما گر چه همیشه پشت سرمربی خود بوده‌ایم، اما این بار اجازه نخواهیم داد بازی در بیارید و با فرافکنی و مغلطه سرمربیمان را فراری بدید! ما بازیکنان به عنوان سربازان استقلال در زمین از جان مایه میزاریم و با تمام وجود برای سر بلندی استقلال خواهیم جنگید».

همه چیز خبر از یک دعوای داخلی کشدار در باشگاهی دارد که یکی از حساس‌ترین دیدارهای امسال را باید خار از خانه برگزار کند و گفته می‌شود برای سفر به قطر هم در فرودگاه بازیکنان سرگردان شده‌اند. فرهاد مجیدی که نحوه انتخاب او به عنوان سرمربی بعد از جدایی استراماچونی حتی مورد نقد بخشی از هواداران استقلال قرار گرفت، می‌داند که عملکرد او نه با خطاپوشی که با سختگیری هواداران و فشار رسانه‌ها بررسی می‌شود، نمی‌خواهد در نخستین گام مقابل الکویت نه چندان سرشناس تیمش به سکته بیفتند.

ماجراهای استقلال کماکان ادامه دارد. مجیدی در همان گفت‌و‌گو عنوان کرده بود:«به روی مبارکشان هم نمی‌آورند که اگر من نیامده‌ بودم یک میلیون و ۵۰۰ هزار یوروی آقای دی‌بیاسی را از کجا تهیه می‌کردند که الان نتوانستند ۲۰۰ میلیون تومان به پیمانکار زمین باشگاه انقلاب بدهند تا ما دربه در زمین تمرین نباشیم؟!»

علی خطیر معاون سابق باشگاه استقلال که از او به عنوان یکی از حرفه‌ای های این باشگاه در مذاکرات نام برده می‌شود، امروز در اینستاگرام خود به این حرف توام با منت مجیدی واکنش نشان داد و نوشت:«دوست دروغگوی من! دستمزد دی بیاسی با دو دستیار ۳۰۰ هزار دلار بود که به مراتب از دستمزد شما و دستیارانتان کمتر بود. من می‌دانم که شما چطور سرمربی استقلال شدید. هرکسی نداند فکر می‌کند شما رایگان کار می‌کنید! مشکل از شما نیست؛ دروغ کل جامعه و ورزش را فرا گرفته است!»

در فضایی که همه همدیگر را به دروغگویی متهم می‌کنند، چه بسا یک نفر هم خبری منتشر کند و بگوید ادعای خطیر دروغ است. فعلاً بیش از برف و باران، این دروغ است که بر سرمان می‌بارد و همه هم مدعی راستگویی هستند! در اینکه منت گذاشتن سر هوادار و باشگاه رفتار شایسته ای نیست، کسی تردیدی ندارد اما چه وقت این جدال‌ها و تسویه حساب‌هاست؟! استقلال فردا ساعت ۱۷:۵۰ باید به مصاف تیم کویتی برود و ما اینجال در حال افشاگری و یقه‌گیری هستیم؟

تا حالا از این جدل‌های بی فایده چه حاصل‌مان شده که دست از آن بر نمی‌داریم؟ از سیاست و هنر گرفته تا رسانه و ورزش همه مشغول نابود کردن هم هستیم، با پرچم سفید صلح در دست همدیگر را پاره پاره می‌کنیم، بعد انتظار رهایی و رستگاری هم داریم؟!

  • نویسنده : احسان محمدی
  • منبع خبر : عصرایران