جایزه‌ی جشنواره موسیقی «گلوبال‌فست» برای کیهان کلهر
جایزه‌ی جشنواره موسیقی «گلوبال‌فست» برای کیهان کلهر
جشنواره‌ی موسیقی «گلوبال‌فست» آمریکا «کیهان کلهر»، کمانچه‌نواز مطرح ایرانی را همراه «تام اشنابل» و «لیزا استافورد» از آمریکا به عنوان 3 هنرمند مطرح جهانی شناخت و از آن‌ها تقدیر کرد.

به گزارش تیترما، جشنواره‌ی گلوبال‌فست Globalfest جشنواره‌ای در زمینه موسیقی است که نیمه اول ماه ژانویه هر سال (اواخر دی) با شناسایی و دعوت مهم ترین، متنوع‌ترین و خلاق‌ترین گروه‌های مختلف موسیقی از جهان به شهر نیویورک برای اجرا برگزار می شود

کیهان کلهر نوازنده‌ی شناخته شده‌ی کمانچه در اکسپوی جهانی موسیقی وومکس جایزه‌‌ی مرد سال موسیقی ۲۰۱۹ را از آن خود کرد. وی هم‌چنین در گروه راه ابریشم که در سال ۲۰۱۷ برنده‌ی جایزه گرمی شده بود، حضور داشت.

در متن تقدیرنامه که از سوی برگزارکنندگان در صفحات اجتماعی این جشنواره منتشر شده آمده است: باعث افتخار است که جایزه هنرمند سال را به کیهان کلهر، توماس اشنابل Thomas Schnabel مشاور موسیقی و دی جی و لیزا استافورد، Lisa Stafford خواننده، آهنگساز و کارآفرین فرهنگی اهدا کنیم؛ از شما برای حضور خارق‌العاده، الهام‌بخش و آگاهانه عرصه فرهنگ در زمینه هنرهای نمایشی در آمریکا و فراتر از آن سپاسگزاریم.

جشنواره‌ی گلوبال‌فست که هفدهمین دوره‌ی آن در سال جاری شامگاه ۱۲ ژانویه (یکشنبه ۲۲ دی) با حضور ۱۲ گروه از کشورهای مهم در سالن کوپاکابانای میدان تایمز شهر نیویورک برگزار شد،هم‌زمان برنامه‌های خود را در ۳صحنه در همین سالن طی ۵ ساعت اجرا کردند.

هم‌چنین پیش از اجرای گروه‌های یادشده از ۳ هنرمند به عنوان هنرمندان سال تقدیر شد. امسال گروه هایی از کره جنوبی، برزیل، ترکیه، سنگال، مجارستان و الجزایر و آمریکا برای اجرا به جشنواره دعوت شده بودند.

برگزارکنندگان گلوبال‌فست هدف خود را از برگزاری آن در صفحه‌ی اطلاع رسانی این‌گونه بیان کرده اند:

گلوبال‌فست باور دارد که موسیقی می‌تواند نیروی محرکی به سمت استقرار جامعه‌یی باشد که تنوع فرهنگی را به عنوان عاملی برای وحدت می‌نگرد و نه تفرقه.

هم‌چنین گلوبال‌فست با حرکت به سمت موسیقی بین‌المللی به عنوان هسته‌ی اصلی هنرهای نمایشی، زیست‌بوم پایدار برای استحکام موسیقی جهانی در آمریکا را تقویت می کند.

  • منبع خبر : ایرنا