عزیز سارانی نماینده‌ی سیستان‌وبلوچستان در شورای عالی استان‌ها گفت: مردم مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان نیازمند آب آشامیدنی و مواد غذایی هستند.

 

به گزارش تیترما، عزیز سارانی با بیان این‌که روستاهای بسیاری در سیل محاصره‌ شده‌اند، افزود: از برخی روستاهای محاصره‌ شده در سیل به دلیل قطع ارتباط زمینی هیچ اطلاعاتی در دست نیست، وضعیت در این استان به‌ واسطه وقوع سیل بسیار وخیم است و ۷۲ ساعت است که مردم درگیر سیل هستند و ارتباط آن‌ها با بیرون قطع شده است.

وی ادامه داد: مردم در روستاها با سیل محاصره‌ شده‌اند و به‌ شدت نیازمند آب آشامیدنی و مواد غذایی هستند. راه‌ها زیر سیل مانده و دسترسی زمینی وجود ندارد، امکانات هوایی هم در استان نداریم، تنها یک بالگرد در استان وجود دارد که توانایی رساندن مواد غذایی و آب آشامیدی و انتقال مصدومان روستا را ندارد، از زمان وقوع سیل هم درخواست ارسال بالگرد داده‌ایم که هنوز پاسخ درستی به ما داده نشده است.

سارانی با بیان این‌که بیشتر جنوب استان درگیر سیل است، گفت: شهرستان‌های نیک شهر، چابهار و ایرانشهر درگیر سیل هستند و روستاهای مناطق دشتیاری، زر آباد، بن و قصر قند زیر آب رفته‌اند و راه ارتباطی بیش از ۵۰۰ روستا قطع شده و فقط در منطقه قصر قند ۱۱۳ روستا در محاصره سیل قرار دارند.

نماینده‌ی سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها ضمن درخواست کمک از مسئولان اعلام کرد: مردم به‌ شدت نیازمند کمک‌های اولیه هستند، هنوز آمار دقیقی از خسارت‌ها و کشته‌ها وجود ندارد، اما با گذشت زمان این خسارت‌ها بیشتر خواهد شد، سیل روستاها را محاصره کرده و از برخی روستاهای درگیر سیل هیچ اطلاعاتی در دست نیست.

بر اساس گزارش هواشناسی، سامانه بارشی که روز جمعه تا یکشنبه در سیستان و بلوچستان فعال بود بارش‌های قابل توجهی به همراه داشت به طوری‌که بیشینه‌ی بارش‌ها به صورت نقطه‌ای در برخی نقاط خاص در غرب و جنوب غرب استان به ۲۰۰ میلی‌متر رسیده است.

احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان روز گذشته گفت: سیلاب در جنوب این استان ارتباط بیش‌از ۵۰۰ روستا را قطع کرده بود که با تلاش‌های صورت گرفته بخشی از ارتباط برقرار شده ولی حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ روستا هم‌چنان در محاصره سیل هستند.

در این باره بیش‌تر بخوانبد

  • منبع خبر : ایرنا