نمایندگان آمریکا، کانادا و فرانسه به ایران سفر می‌کنند
نمایندگان آمریکا، کانادا و فرانسه به ایران سفر می‌کنند
نمایندگان رسیدگی به سوانح هوایی آمریکا، کانادا و فرانسه برای رسیدگی به علت سقوط بویینگ 737 اوکراین به ایران سفر می‌کنند.

 

به گزارش تیترما، بر اساس خبر ایرنا، نمایندگان سه کشور آمریکا، کانادا و فرانسه پس از ورود به تهران در نشست‌های سازمان هواپیمایی کشوری و کمیسیون سوانح هوایی ایران شرکت خواهند کرد.

نمایندگان رسیدگی به سوانح هوایی کشورهای آمریکا، کانادا و فرانسه در ارتباط با سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین به منظور شرکت در جلسات بررسی سقوط این هواپیما که در سازمان هواپیمایی کشورمان تشکیل خواهد شد، به تهران سفر خواهند کرد.

یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ – ۸۰۰ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با شماره پرواز ۷۵۲ با ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پرواز که در ساعت ۶ و ۱۲ دقیقه‌ی روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه ۹۸ از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کی‌یف پرواز کرده بود، به علت نقص فنی و پس از قطع ارتباط با بخش کنترل ترافیک در ساعت ۶ و ۱۸ دقیقه در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد و همه‌ی سرنشیان آن جان باختند.

برخی منابع خبری که اهداف سیاسی خاصی را دنبال می کنند در دو روز گذشته سعی کردند دلیل سقوط این هواپیما برخورد یک شی پرنده در آسمان اعلام کنند، اما رییس سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: موشکی به هواپیمای مسافربری اوکراینی اصابت نکرده‌ و هرگونه اظهارنظر در خصوص اصابت موشک اقدامی غیرکارشناسی بوده دلیل سقوط بعداز بازگشایی جعبه سیاه مشخص می‌شود.

«علی عابدزاده» در پایان جلسه‌ی ویژه‌ی بررسی علل سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در دو روز گذشته اخباری توسط سیاستمداران آمریکایی و کانادایی به استحضار جهان رسیده که غیر تخصصی است.

وی تصریح کرد: با اطمینان می گوییم که به این هواپیما موشکی اصابت نکرده است، هواپیما بیش از ۱.۵ دقیقه در آتش در حال پرواز بوده و محل سقوط هواپیما نشان می‌دهد که خلبان تصمیم به بازگشت داشته است.

عابدزاده در خصوص علت عدم تماس خلبان برای تغییر مسیر با برج مراقبت گفت: خلبان باید هواپیما را نجات می‌داده و فرصت تماس نداشته است و بعد از اوج گرفتن (TAKE OFF) با برج مراقبت مهرآباد تماس گرفته و اجازه صعود به ارتفاع ۲۶ هزار پا را درخواست کرد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: این که گفته می شود موشک به هواپیما برخورد کرده است، نمی‌تواند از نظر علمی درست باشد این که شئی به هواپیمایی برخورد کند و هواپیما نیز در مدت بین ۶۰ تا ۷۰ ثانیه در هوا پرواز کند، قابل قبول نیست.

خبرهای مرتبط