ایران پاسخ ترور سردار سلیمانی را داد
ایران پاسخ ترور سردار سلیمانی را داد
رسانه‌های ژاپن با انعکاس خبر حمله‌ی موشکی جمهوری اسلامی ایران به دو پایگاه آمریکا در عراق گزارش کردند که ایران قاطعانه پاسخ ترور سردار سلیمانی را داد.

تصویر آرشیوی است

به گزارش تیترما، براساس خبر تسنیم؛ تلویزیون دولتی ژاپن بارها اخبار این حمله را در صدر گزارش های خود قرار داده است و هر چند دقیقه یک بار تازه‌ترین تحولات این رویداد را برای مخاطبان خود گزارش می‌کند.

گزارش می‌افزاید ایران بیش از دوجین موشک بالستیک را به‌سمت پایگاه‌های آمریکا در عراق شلیک کرده است جایی که نیروهای نظامی و ائتلاف مشترک به‌ریاست آمریکا در آن ساکن هستند.

تلویزیون ژاپن گزارش کرده است سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران می‌گوید شلیک این موشک‌ها انتقام ترور سردار سلیمانی بوده است.

گزارش با اشاره به اینکه پنتاگون همچنین اعلام کرده است پایگاه دیگری در اربیل عراق مورد هدف قرار گرفته است نوشت هنوز گزارشی در مورد میزان خسارت یا تلفات این دو پایگاه در دست نیست.

خبرگزاری کیودوی ژاپن نیز ضمن پوشش گسترده این حمله نوشته است که تنش بین ایالات متحده و ایران پس از آنکه نیروهای آمریکایی جمعه گذشته در حمله هوایی، سردار سلیمانی را در عراق به شهادت رساندند افزایش یافته است.

کیودو در گزارش دیگری آورده است به‌دنبال شلیک موشک‌های ایران به اهداف آمریکا در عراق؛ سهام توکیو صبح امروز چهارشنبه به زیر ۲۳ هزار واحد کاهش پیدا کرده است و برای اولین بار از ماه نوامبر سال گذشته به کمترین حد خود رسیده است.

به نقل از ایرنا، بر اساس این گزارش سهام نیکی ژاپن نیز در ساعت ۱۰ امروز چهارشنبه ۲۵۵ واحد برابر با ۲٫۴ درصد کاهش یافته است خبرگزاری رسمی ژاپن همچنین گزارش کرده است که قیمت نفت نیز افزایش یافته است.

خبر حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکایی در عراق در اکثر روزنامه‌ها و تارنماهای خبری ژاپن نیز در سطح وسیعی منتشر شده است.

  • منبع خبر : تسنیم