غذاساز هوشمند به بازار می‌آید
غذاساز هوشمند به بازار می‌آید
یک کمپانی فعال در حوزه‌ی اینترنت اشیاء، غذاساز هوشمندی طراحی کرده است که ضمن آن که می‌تواند تمام مراحل طبخ غذا را به طور خودکار انجام دهد، حتی نیازی به شست‌وشو نیز ندارد.

به گزارش تیترما به نقل از  پایگاه اینترنتی «دیجیتال ترندز»، این سیستم هوشمند که جولیا (Julia) نام دارد، ضمن تهیه و خرید مواد غذایی می‌تواند غذای دلخواه کاربر را به طور تمام خودکار طبخ کند. این سیستم از قابلیت خرد کردن، هم زدن، مخلوط کردن و بخارپز کردن مواد غذایی برخوردار است و نیازی به شستن هم ندارد زیرا حتی این کار را نیز می‌تواند به طور خودکار انجام دهد.

این سیستم هوشمند از دو بخش تشکیل شده است. بخش نخست شامل یک اسمارت هاب شبیه به یک تبلت بزرگ است که ابتدا با فهمیدن این که کاربر چه غذایی دوست دارد یا چه مواد غذایی در خانه موجود است، غذاهای مختلف را برای پختن پیشنهاد داده و سپس دستورالعمل گام به گام پخت را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. با استفاده از این تبلت همچنین می‌توان مواد غذایی و خواروبار موردنیاز را سفارش داد. این اسمارت هاب را می‌توان از طریق لمس صفحه یا فرمان صوتی کنترل کرد.

بخش دوم این سیستم هوشمند شامل دستگاهی است که به یک پردازنده بزرگ غذا شباهت دارد. این دستگاه می‌تواند اکثر فعالیت‌های مربوط به پخت غذا از جمله وزن کردن مواد، خرد کردن، مخلوط کردن، رنده، ورز دادن، جوشاندن و بخارپز کردن را انجام دهد. سیستم جولیا همچنین در هنگام طبخ بنابر نیاز می‌تواند دما را تا ۲۶۵ درجه‌ی فارنهایت (۱۳۰ درجه سانتیگراد) افزایش دهد.

به گفته‌ی کمپانی سازنده، وقتی این سیستم به طور خودکار قادر به انجام کاری نباشد، راهنمایی‌های لازم را در مسیر انجام آن فرآیند در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

از این غذاساز هوشمند در نمایشگاه امسال CES رونمایی خواهد شد.

  • منبع خبر : ایرنا