58 دانش آموز دختر یک مدرسه ابتدایی روستایی در شهرستان قرچک در جنوب شرق استان تهران که مشکوک به مسمومیت با گاز بودند، به بیمارستان انتقال یافتند.

به گزارش تیترما، غلامرضا بختیاری مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک با تایید این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: پیش از ظهر امروز سه‌شنبه، دانش آموزان دبستان شهید لاله روستای قشلاق جیتو از توابع بخش مرکزی قرچک دچار حالت‌های مشکوک به گازگرفتگی بودند که با حضور عوامل اورژانس، ۵۸ دانش آموز این مدرسه به بیمارستان شهید ستاری قرچک منتقل شدند.

وی افزود: به محض دریافت خبر مسمومیت دانش آموزان این مدرسه‌ی ابتدایی دخترانه، سریعا به عوامل اورژانس فراخوان داده شد و مسئولان آموزش و پرورش نیز با حضور در روستای قشلاق جیتو، به این موضوع رسیدگی کردند.

به گفته بختیاری، در این حادثه، ۵۸ نفر از دانش آموزان دختر دوره‌ی ابتدایی که در طبقه‌ی سوم مدرسه حضور داشتند، به دلایلی که از سوی کارشناسان در حال بررسی است، با مشکل مسمومیت مواجه شده بودند.

وی افزود: با گذشت دو ساعت از وقوع حادثه ، حدود ۲۵ نفر از دانش آموزان از بیمارستان ترخیص شدند و مابقی نیز پس از بهبودی کامل مرخص خواهند شد.

فرماندار قرچک هم علت این حادثه را احتراق ناقص در موتورخانه‌ی مدرسه اعلام کرد.

بهمن خطیبی گفت: این حادثه در اثر احتراق ناقص در قسمت موتورخانه‌ی مدرسه و انتشار گاز مونواکسید کربن رخ داد که دانش آموزان بلافاصله با هماهنگی اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

وی با بیان این‌که دانش آموزان یادشده، حالت تهوع و سرگیجه داشتند،تصریح کرد: هم اکنون حال عمومی همه‌ی آن‌ها خوب است و پس از اعلام نظر پزشک معالج، از بیمارستان مرخص می‌شوند.