جست‌وجوی هواپیمای سقوط کرده در سبلان روز پنجشنبه از سرگرفته می‌شود
جست‌وجوی هواپیمای سقوط کرده در سبلان روز پنجشنبه از سرگرفته می‌شود
مقام‌های محلی در استان اردبیل می‌گویند که با توقف عملیات جست‌وجو در روز چهارشنبه اثری از بقایای هواپیمای سقوط کرده در سبلان به‌دست نیامده و جست‌وجوها از صبح پنجشنبه از سرگرفته خواهد شد.

 

به گزارش تیترما از ایرنا، به گفته‌ی مقام‌های محلی اردبیل، وزش باد شدید، کولاک و شرایط نامساعد جوی در ارتفاعات سبلان جستجو برای نیروهای امدادی را بسیار سخت کرده بود و با وجود گسیل چندین گروه از شهرستان‌های مختلف استان به سمت ارتفاعات و قله سبلان و نیز عملیات متعدد پروازی بالگردهای ارتش ، هلال احمر و فوریت‌های پزشکی استان هیچ اثری از هواپیمای سقوط کرده پیدا نشد.

روابط عمومی ارتش روز چهارشنبه اعلام کرد: یک فروند جنگنده‌ی میگ-۲۹ نیروی هوایی ارتش در منطقه‌ی عمومی شمال غرب کشور و در حین اجرای ماموریت دچار سانحه شد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، این جنگنده پیش از ظهر چهارشنبه حین پرواز عملیاتی در منطقه‌ی عمومی شمال غرب کشور و در ارتفاعات سبلان دچار سانحه شد. خلبان این جنگنده سرهنگ «محمدرضا رحمانی» از خلبانان مجرب نیروی هوایی بوده است.

روابط عمومی ارتش یادآور شد: با وجود شرایط جوی نامساعد و برف‌گیر منطقه و صعب‌العبور بودن محل سانحه، تلاش برای مشخص شدن وضعیت خلبان جنگنده توسط تیم‌های جستجو و نجات هوایی و زمینی ادامه دارد.

در عملیات جستجو در ارتفاعات سبلان نیروهای ارتش ، هلال احمر ، اورژانس مشارکت دارند.

 

در این باره بخوانید:

سقوط هواپیمای جنگنده در دامنه‌ی کوه سبلان