آذری جهرمی: از نخست‌وزیر مالزی سپاسگزارم
آذری جهرمی: از نخست‌وزیر مالزی سپاسگزارم
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در توییترش نوشت «ماهاتیر محمد» نخست وزیر مالزی در محل سخنرانی او حاضر شده و به سخنرانی‌اش درباره‌ی هوش مصنوعی گوش داده است.

به گزارش تیترما، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه‌ی توییتری‌اش نوشت که «ماهاتیر محمد» به محل سخنرانی او رفته و پای صحبت‌هایش نشسته اسن.

برنا در این‌باره گزارش داد: «محمدجواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات، با انتشار عکسی در حساب توییتری خود به زبان انگلیسی نوشت:

«امروز در مالزی یک سخنرانی درباره‌ی هوش مصنوعی داشتم. از نخست وزیر محترم مالزی آقای ماهاتیر محمد بابت شرکت در سخنرانی بنده متشکرم که علی‌رغم برنامه شلوغ خود، لطف کردند.

توسعه‌یهوش مصنوعی برای همگان خوب است. ایران می‌تواند درآمد بسیاری در این حوزه داشته باشد. دانشگاهیان و شرکت‌های ایرانی در مقایسه با خیلی از کشورها واقعا خیلی جلوتر هستند. همه‌با‌هم باید کاری کنیم که فرصت‌های برابر برای توسعه هوش مصنوعی برای همه‌ی کشورها وجود داشته باشد. آمریکا که نمی‌تواند با قلدری جلوی امید و انگیزه جوانان را بگیرد!

ضمنا ما نیازمند مقررات در حوزه هوش مصنوعی هستیم. هیچ کس دوست ندارد آخر دنیا ربات‌ها بر انسان‌ها حکمرانی کنند و سناریوهای فیلم‌های «ماتریکس» و «ترمیناتور» اجرا شود!»