به تازگی یک هلی‌کوپتر «خودران» ساخته شده که از فناوری «تاکسی هوایی» بهره‌گیری کرده و قرار است در ترافیک و هوای آلوده به مردم خدمت‌رسانی کند.

 

به گزارش تیترما، فارس به نقل از دیلی‌میل گزارش داد: شرکت Skyryse، به تازگی یک هلی‌کوپتر خودران ساخته که از فناوری «تاکسی هوایی» بهره‌گیری کرده است.
این شرکت ویدیویی از بالگرد خودران این شرکت منتشر کرده که در آن پرواز این فناوری جدید به خوبی قابل مشاهده است.

شرکت Skyryse می‌گوید با کمک سخت افزارها و نرم افزارها و همچنین سنسورهایی که قادر به هدایت و تثبیت وسیله نقلیه هستند، می‌تواند بالگردهای خاموش را از زمین بلند کند.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی فناوری Skyryse به طور گسترده در دسترس خواهد بود و این شرکت هنوز در مورد مراحل بعدی توضیح نداده است.

از جمله موارد دیگر، سازندگان این هلیکوپتر می‌گویند که این فناوری به سهولت در ترافیک و آلاینده‌ها در شهرهای بزرگ و تحول در رفت و آمد در آینده کمک خواهد کرد.

در ماه ژانویه، بوئینگ هم‌چنین فاش کرد که در حال کار بر روی فناوری پرواز خودران است؛ یک وسیله‌ی نقلیه‌ی مسافربری تمام برقی که جدیدترین تکنولوژی‌ها را دارد.

این شرکت به طور خلاصه هواپیمای نوآورانه را در یک میدان هوایی در ویرجینیا آزمایش کرد و این خودرو را برای چند ثانیه با موفقیت به پرواز درآورد.