روزنامه‌ی لبنانی «النهار» با چاپ سفید صفحه‌ی اول خود از مخاطبانش درخواست کمک مالی کرد.

به گزارش تیترما، عصرایران گزارش داد: روزنامه‌ی النهار چاپ بیروت، صفحه‌ی اول خود را سفید چاپ کرد و از مخاطبانش خواست به روزنامه کمک مالی کنند تا روزنامه از بحران خارج شود.

النهار در صفحه‌ی اول خود به زبان انگلیسی نوشت: روزنامه‌ی که خون خود را تقدیم کرد، امروز از شما می‌خواهد با جوهر خود هدیه دهید.

اشاره‌ی این روزنامه به ترور و قتل «جبران توینی» سردبیر روزنامه‌ی النهار در سال ۲۰۰۵ است. در همان سال «سمیر قصیر» روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی این روزنامه هم به قتل رسید.

النهار هم‌چنین در سرمقاله‌یی بدون امضا و با عنوان «تو جوهر مایی» نوشت: «در جهانی که تحولات فناوری و اقتصادی روبه افزایش است و بحران‌های سیاسی و امنیتی پیچیده می‌شوند؛ رسانه‌های آزاد برای بقا تلاش می‌کنند.»

النهار هم‌چنین هشتگ و کمپینی را با عبارت #donateink به راه انداخته تا خوانندگان و علاقه‌مندان را به حمایت اقتصادی از روزنامه دعوت کند.

در جهانی که تحولات فناوری و اقتصادی روبه افزایش است و بحران‌های سیاسی و امنیتی پیچیده می‌شوند؛ رسانه‌های آزاد برای بقا تلاش می‌کنند

روزنامه النهار در سال ۱۹۳۳ به دست «جبران توینی پدر بزرگ» تاسیس شد. این روزنامه در سال‌های اخیر با بحران‌های مالی بزرگی روبه‌روست که باعث شد پرداخت حقوق روزنامه‌نگاران و کارکناش به تاخیر بیافتد.
در سال‌های اخیر تعدادی از روزنامه‌های لبنانی از جمله السفیر، الانوار و المستقبل و شبکه‌ی تلویزیونی المستقبل نیز به دلیل بحران مالی، تعطیل شدند.