استراماچونی: امشب برمی‌گردم+ تکمیلی
استراماچونی: امشب برمی‌گردم+ تکمیلی
سرمربی تیم فوتبال استقلال که هفته‌ی گذشته قراردادش را یک طرفه فسخ کرده بود، در جدیدترین مصاحبه‌اش اعلام کرد که امشب بازمی‌گردد.

به گزارش تیترما، سایت «iltirreno» با آندره‌آ استراماچونی پیرامون دلایل وی برای ترک ایران با این مربی به گفت‌ وگو پرداخت.

متن این گفت‌و‌گو  که فارس منتشر کرده است، به شرح زیر است:

می توانید توضیح دهید که چه اتفاقی افتاده است؟
متأسفانه پس از تلاش های ناموفق متعدد این قرارداد به دلیل علنی که به باشگاه مربوط می‌شود به صورت یک جانبه فسخ شد.

چرا تصمیم به بازگشت به ایتالیا گرفتید؟
من فکر نمی‌کردم که با این تیم در صدر جدول رده بندی قرار بگیریم و تقریباً صدهزار تماشاگر جشن‌های پیروزی بزرگی را در خانه تجربه کنیم. بعد از موفقیت با تیم تصمیم من کاملا قانونی و اجتناب ناپذیر بود، البته با ناامیدی خیلی زیاد. دیگر معنی نداشت که در آن‌جا بمانم چون نمی‌شد کار کرد.

آیا انتظار داشتید که مشکلات شما به مسائل دولتی برگردد؟
کاملاً این‌طور نیست. در ایران محبت مردم بسیار زیاد وگرم بود ، تصور نمی کردم مردم برای بازگشت من در خیابان‌ها جمع شوند.

آیا سیاست در ورزش ایران تاثیر گذار است؟
فوتبال در ایران از اهمیت زیادی برخوردار است و تیم ما (استقلال) متعلق به دولت است. طبیعتا آن‌ها تیم را اداره می‌کنند.

در این چند روز اعتراضات گسترده‌ای برای استقلال گرفته شده…

در ایران، رسانه‌های اجتماعی به‌طور گسترده استفاده می‌شوند، بسیار بالاتر از آن‌چه ما در ایتالیا می‌بینیم. هواداران قدم به قدم همه‌ی سختی‌هایی را که تیم دارد؛ حتی بیش‌تر از منِ مربی، دنبال کردند. در ابتدا بعد از چهار هفته تنها ۲ امتیاز داشتیم و دربی پایتخت را برابر پرسپولیس را از دست دادیم. به همین دلیل است که بازگشت ما به صدر جدول با ابزار محدود فنی و اقتصادی، همه را مجذوب خود کرد.

آیا این درست است که حتی زنان ایران نیز پیگیر فوتبال هستند؟
این چیزی است که مرا به شدت تحت تأثیر قرار داد. زنان بسیار نزدیک به فوتبال هستند، آن‌ها نمی توانند در مسابقات رسمی شرکت کنند، ولی از هر فرصتی برای تماشای تمرینات استفاده می‌کنند. نمی‌خواهم وارد مباحث دیگری در این زمینه شوم.

بهترین احساسی که در این ماه‌ها تجربه کرده‌اید چه بود؟
شاید پیروزی در تبریز در برابر تراکتور. رقبای ما بسیار غنی‌تر از یک باشگاه هستند. دوازده سال بود که استقلال در آن‌جا با چنین نتیجه‌یی آن هم با ۴ گل پیروز نشده بود. در فرودگاه در راه بازگشت به تهران جمعیت دیوانه‌واری حضور داشتند. آن روز بود که تیم ما فهمید می‌تواند روند رو به صعودی داشته باشد.

اگر قرار بود اوضاع بهتر شود آیا به مربیگری استقلال باز خواهید گشت؟
من قبلاً به بازیکنانم گفتم، امشب نیز برمی‌گردم.

 

تیترما، صرفا جهت اطلاع‌رسانی این گفت‌وگو را منتشر می‌کند و انتشار این مصاحبه به منزله‌ی تایید آن نیست. امید که مربی آبی‌ها بازگردد و آرامش به اردوی این تیم تزریق شود.

تکمیلی

سایت ورزش ۳ در گزارشی اعلام کرد استراماچونی برای دریافت چک ادعایی باشگاه استقلال به سفارت ایران در ایتالیا مراجعه نکرده است.

به گزارش تیترما، در صورتی که ادعای ورزش سه واقعیت داشته باشد، به نظر می‌رسد استراماچونی و استقلال به پایان خط رسیده اند.

گفتنی است؛ پیش از این اسماعیل خلیل‌زاده سرپرست موقت استقلال اعلام کرده بود با صدور این چک، سرمربی مستعفی استقلال بهانه‌یی برای عدم بازگشت ندارد و تنها تا پایان روز سه شنبه ۲۶ آذر برای پیوستن به تیم فرصت دارد.