به جهنم که کاندیدا نشده است
به جهنم که کاندیدا نشده است
نطق پایانی پروانه سلحشوری نماینده‌ی تهران در مجلس غوغایی به پاکرد و نمایندگان مخالف تا دقایقی با داد و فریاد درباره‌ی این نطق صحبت می‌کردند.

 

به گزارش تیترما به نقل از خبرآنلاین، پروانه سلحشوری نماینده‌ی تهران که دو روز پیش در آخرین روز نام نویسی برای انتخابات با صدور بیانیه‌یی از عدم کاندیداتوری‌اش در انتخابات مجلس خبر داد و از مجلس بعدکنار کشید، در جریان نشست علنی امروز مجلس آخرین نطقش را ایراد کرد و در آن از شرایط امروز جامعه انتقاد کرد.

او به اعتراضات آبان ۹۸ اشاره کرد و از مادران داغدار در این حوادث گفت. صحبت‌های سلحشوری به پایان نرسیده بود که کم کم تحرکات برخی چهره های تندرو در اعتراض به او شروع شد. ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند. دقایقی بعد نیز سامری از مجمع نمایندگان خوزستان که در جریان رای اعتماد به ظریف به وزیرخارجه ناسزا گفته بود، شروع به فریادزدن کرد و خواستار آن شد که میکروفون سلحشوری خاموش شود.

داد و بیدادهای نمایندگان طیف تندرو مجلس به همین جا ختم نشد و وقتی سلحشوری نطقش به پایان رسید؛ سامری خود را به او رساند و فریادش را ادامه داد و گفت: «کسی که خودش در انتخابات ثبت نام کرده است تمام مقدسات نظام را زیر سوال می برد.» در همین لحظه نمایندگان دیگری از جمله کوهکن خودشان را به این جمع رساندند تا غائله را آرام کند. کوهکن خطاب به سامری گفت: «ما در مجلس ششم نطق های تندتر از این داشتیم، آرام باشید.»

در نهایت و با این‌که زنگ پایان جلسه به صدا درآمده بود اما جدال هم‌چنان ادامه داشت، حتی وقتی که سلحشوری صحن مجلس را ترک کرده بود، نصرالله پژمانفر با فریاد می گفت: «نمی شود هر کسی هر غلطی دلش خواست انجام بدهد» در همین لحظه یکی دیگر از نمایندگان اصولگرا خطاب به پروانه سلحشوری داد زد: «به جهنم که ثبت نام نکرده است نمی شود که به بقیه توهین کند.»

  • منبع خبر : خبرآنلاین