مدیر شبکه‌ی بهداشت و درمان شهرستان کاشمر گفت: ۵۵ نفر از شهروندانی که در یک مراسم عروسی در بخش کوهسرخ این شهرستان شرکت کرده بودند، به علت استنشاق گاز مونوکسید کربن مسموم شدند.

به گزارش تیترما، محمد جواد یزدانی با اعلام این موضوع به ایرنا افزود: این اتفاق شب گذشته(۱۴ آذر ۹۸) در یک مراسم عروسی و در یکی از رستوران‌های بخش کوهسرخ رخ داد و علت آن عدم رعایت نکات ایمنی در نصب بخاری بود.

وی ادامه داد: با اعلام وقوع این حادثه امداد رسانی توسط اورژانس ۱۱۵ و همچنین پرسنل مرکز جامع سلامت شبانه مرکزی ریوش انجام شد و در این رابطه سه دستگاه آمبولانس به همراه اکسیژن مورد نیاز از کاشمر به بخش کوهسرخ اعزام شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر گفت: کوچک‌ترین فردی که در این حادثه دچار مسمومیت شد نوزادی هفت‌ ماهه و مسن ترین آنها فردی ۵۸ ساله بود که همگی تحت درمان اکسیژن تراپی قرار گرفتند.

یزدانی افزود: خوشبختانه این حادثه، تلفات جانی نداشت و با توجه به وضعیت حال تعدادی از این مراجعان، شش بیمار با آمبولانس جهت دریافت خدمات بیشتر به بیمارستان‎های کاشمر اعزام شدند.

وی از مردم خواست با توجه به فصل سرما و نیاز به وسایل گرمایشی حتما در نصب آنها نکات ایمنی را رعایت کنند تا دچار حوادث ناگوار نشوند.

بخش کوهسرخ شهرستان کاشمر ۲۸ روستا با جمعیت ۲۵ هزار و ۱۴ نفر دارد. مرکز شهرستان ۱۹۵ هزار نفری کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع است.