معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به راه‌اندازی سومین گرمخانه‌ی زنان در پهنه‌ی شرق پایتخت گفت: با این گرمخانه ظرفیت گرمخانه‌های زنان به ۳۳۰ تخت افزایش پیدا کرده است.

به گزارش بانانیوز، از مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، محمدرضا جوادی‌یگانه درباره‌ی افزایش ظرفیت پذیرش زنان کارتن‌ خواب در گرمخانه‌ها اظهار داشت: برای زنان دو گرمخانه در پهنه‌ی غرب و جنوب فعال است؛ اما در پهنه‌ی شرق و نزدیک دره‌ی فرحزاد به دو گرمخانه دیگر برای زنان نیاز داشتیم.
وی افزود: با توجه به ازدیاد گرمخانه‌ی مردان در پهنه‌ی شرق، گرمخانه‌ی منطقه ۸ را برای زنان تجهیز کردیم که از چند روز گذشته آغاز به کار کرده است.
جوادی‌یگانه درباره‌ی ایجاد گرمخانه در نزدیکی دره‌ی فرحزاد گفت: مدتی پیش در نزدیکی دره‌ی فرحزاد یک گرمخانه برای زنان ایجاد شد که آغاز به کار آن به دلیل مخالفت شهروندان منطقه به تاخیر افتاد.
معاون شهردار تهران افزود: امروز در استانداری تهران جلسه‌ای برای بررسی این موضوع، ‌با حضور شورایاری محله‌ی فرحزاد تشکیل شد.
وی با اشاره به اینکه پیگیر ایجاد یک گرمخانه در حاشیه‌ی دره‌ی فرحزاد هستیم، تصریح کرد: در‌ی  فرحزاد به عنوان یکی از فضاهای بی‌دفاع شهری محل تجمع افراد بی‌خانمان است که بخشی از این افراد را زنان تشکیل می‌دهند.
جوادی‌یگانه گفت: وجود یک گرمخانه در این محدوده می‌تواند از خطرات احتمالی برای زنانی که در این دره مستقر هستند، پیشگیری ‌کند.

  • منبع خبر : ایرنا