شب درخشان استقلال در تبریز
شب درخشان استقلال در تبریز
دنیزلی خوابش را هم نمی‌دید که این طور مقابل شاگردان جوان ال‌کاپو زمین‌گیر شود.

هوادار استقلال این سال‌ها آن قدر روزهای بد دیده که به یک تساوی در ورزشگاه یادگار امام هم راضی می‌شد. آن هم درست در هفته‌ای که این تیم با بی‌کفایتی مدیرانش تمرین درست و حسابی هم نکرده بود. اما استقلالی‌ها امشب با دسته گلی زیبا همه را سورپرایز کردند.
شاید هر مربی دیگری بود امشب به با بازی ۴ مدافع روی می‌آورد و
با دو هافبک دفاعی جلوی آنها، اتوبوس را جلوی خط هافبک تراکتور پارک می‌کرد، اما استقلال همان ابتدای کار نشان داد که برای مساوی نیامده است.
حُسن بازیکن جوان و تشنه پیروزی این است که اگر به لحاظ روانی کنترل شد و همچنان روی بازی تمرکز داشته باشد، هر نتیجه‌ای را به نفع خودش برمی‌گرداند.
استراماچونی تجربه کار با جوان‌ها را دارد و این نکات کلیدی را به خوبی می‌شناسد‌‌
او در عین حال بازیخوان خوبی‌ست. ال‌کاپو در نیمه اول کاملا تراکتور را آنالیز کرد و نیمه دوم شجاعت را به تیم تزریق کرد.
استرا امشب این حقیقت تلخ را هم به دنیزلی گوشزد کرد که باید کم کم به فکر بازنشستگی باشد.
ارزش گل‌های دیاباته امشب فقط به بردن در یک بازی خارج از خانه نبود، بلکه یکی پس از دیگری خودباوری و اعتماد به نفس را به تیم تزریق کرد.
امشب دیاباته خودش را هم باور کرد. او که بعد از مصدومیت شدید از ناحیه دنده با تلاش کادر پزشکی استقلال زودتر از موعد به میادین برگشت، امشب همان گمشده‌ی خط حمله بود؛ الماس سیاه جدید آبی‌ها که حالا صیقل خورده است.
شاید از دید منتقدان #استقلال در تبریز به تراکتور موقعیت زیاد داد اما باید پذیرفت طبیعی‌ست تیمی که تهاجمی بازی می‌کند و به دنبال نتیجه است، فرصت‌هایی هم به حریف بدهد. موقعیت‌هایی که ارزش‌های حسینی را بیش از پیش نمایان ساخت.
استقلال حالا در کمرکش نیم فصل اول یک برد روحیه‌بخش بدست آورده. بردی که می‌تواند خط و نشان ایتالیایی برای مدعیان لیگ هم تلقی شود.

  • نویسنده : محمد حیرانی