یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۲ Sunday, 28 May , 2023
  • سرباز وظیفه‌ی کم‌سن‌وسال را لب مرز نفرستید 03 خرداد 1402

    گفتاری متفاوت به یاد 5 مرزبان شهید
    سرباز وظیفه‌ی کم‌سن‌وسال را لب مرز نفرستید

    چهره‌های کودکانه و معصوم جوانانی است که لب مرز طعمه گرگ هایی شدند که برای رسیدن به منافع خود به هیچ‌کس رحم نمی‌کنند. نیرو بفرستید و آن نابه‌کاران را تار‌ومار کنید. اما نیروی کارآزموده نه سرباز وظیفه‌ای که پشت لب او هنوز سبز نشده....

شهروند بندرانزلی: سگستانی است این‌جا 21 فروردین 1402

از چاک شلوار تا چاک فکر و چاک فرهنگ شهروند بندرانزلی: سگستانی است این‌جا

چرا پیکان‌ سوارها نباید به کیش بروند؟! 27 اسفند 1401

یک موی صاحب پیکان کهنه، می‌ارزد به تمام هتل‌های کیش چرا پیکان‌ سوارها نباید به کیش بروند؟!

امشب؛ شب مسخره‌بازی نیست+ فیلم 03 دی 1401
وقتی ابوالفضل پور عرب روی آنتن زنده جواب می‌دهد؛

امشب؛ شب مسخره‌بازی نیست+ فیلم

شب گذشته در برنامه ویژه شب یلدا شبکه 5 سیما ابوالفضل پورعرب یکی از مهمانان برنامه بود. در این برنامه چند اتفاق رخ داد که نشان داد پورعرب جایگاه خود را به عنوان یک هنرمند بسیار خوب می‌شناسد.

آقای مطهری، تند نروید! 20 بهمن 1400
درباره دعوت به اعدام سریع قاتلان غزل و مامور پلیس

آقای مطهری، تند نروید!

اما بر فرض که حکم قصاص هم صادر شد؛ چرا این دو قاتل باید "در ملأ عام به دار مجازت آویخته شوند"؟ آقای مطهری که پنج سال قبل فیلم "فروشنده" اصغر فرهادی را به سیاه‌نمایی جامعۀ ایران متهم کرد، آیا ملتفت نیست که دار زدن افراد در ملأ عام، خوراک مناسبی برای سیاه‌نمایی جامعۀ ایران است؟

می‌شین، تی‌شین، هر کی خوشین! 15 آذر 1400
10 نکته دربارۀ منع اسامی و واکنش ارشاد

می‌شین، تی‌شین، هر کی خوشین!

واکنش سریع دفتر تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سخنان رییس پلیس اماکن تهران، یک نگرانی را زدود و از این حیث، ستودنی است تا سری را که درد نمی‌کند دستمال نبندیم!  رییس پلیس اماکن تهران گفته بود: «استفاده از نام‌های محلی (ترکی، کردی، لری، شمالی و مانند آن) برای واحدهای صنفی پایتخت، ممنوع است و اصناف باید از نام‌های محلی استفاده کنند و به جز اسم فارسی هم مجوز نمی‌دهیم». یعنی تفسیر پلیس این است: اسم محلی برای همان منطقه نه همه جا. دفتر تبلیغات اما یادآور شده قانون تنها بیگانه را ممنوع دانسته.

نخبگان برمی گردند؛ باور کنیم یا نه؟! 30 آبان 1400

نخبگان برمی گردند؛ باور کنیم یا نه؟!

آمار کسانی که ترک وطن کرده‌اند موجود است. کسانی که رفته‎‌اند و برنگشتند. حالا روزنامه ایران از کجا می‌گویند بیشتر نخبه‌ها بر می‌گردند، معلوم نیست!

تقصیر تو نیست خانم رهنما! 18 آبان 1400

تقصیر تو نیست خانم رهنما!

خانم رهنما، خیلی از ما بی دست و پا هستیم؛ راست می‌گویی! بسیاری از ما بی دست و پاها که همیشه هشت‌مان گرو نه مان است، سعی کرده‌ایم سالم زندگی کنیم.