چرا مسئولان جمعیت دوستداران محیط زیست لنگرود و شهروندان دعوت نشدند؟!
چرا مسئولان جمعیت دوستداران محیط زیست لنگرود و شهروندان دعوت نشدند؟!
روز 29 فروردین 1400 شهرداری لنگرود اقدام به برگزاری جلسه‌ی هماهنگی حفاظت و احیای تالاب کرده است و از نفراتی که طبق صورتجلسه می‌بایست در کارگروه احیای تالاب حضور داشته باشند، نظیر ریاست جمعیت(NGO) دوستداران محیط زیست لنگرود، و جمعی از شهروندان (مهندسین) لنگرودی و فعالین رسانه‌یی و محیط زیستی دعوت نشده است.

جمعیت دوستدارن محیط زیست لنگرود

تیترما- لنگرود-  حسن بذرافشان / ۲۳  اسفند ۱۳۹۹  با ابتکار رحیم حیدری، فرماندار محترم شهرستان لنگرود، جلسه‌یی با حضور چند تن از مسئولین شهری و فعالان محیط زیستی در خصوص تالاب کیاکلایه در فرمانداری برگزار و دغدغه‌ها و پیشنهادهایی نیز عنوان شد.

ما شهروندان دغدغه‌مند، نظرات‌مان را گفتیم و مسئولین هم مشکلات‌شان را در مورد پروژه‌یی که برای تالاب در نظر داشتند، اما هنوز نقاط تاریکی وجود دارد که تعیین تکلیف نشده‌اند و اجرای این کار منوط به حضور مجری با سابقه‌تر و قوی‌تر از شهرداری لنگرود است و نیز  نیازمند بررسی‌های بیش‌تر و کارشناسی دقیق‌تر موضوع است.

امیدوارم در روزهای آتی فرصتی دست بدهد که این موارد هم عنوان شوند و مسئولین راهکارهای خود را در این زمینه بیان کنند. مواردی که واقعا مهم و حیاتی هستند.

پروژه‌ی مورد نظر برای تالاب بسیار حساس و از نظر هزینه واقعا سنگین است و هرگونه اقدام غیرکارشناسانه به صدمات جبران‌ناپذیری منجر خواهد شد.

مهم‌ترین موضوع صورتجلسه‌ی تدوین شده در این جلسه، ایجاد کارگروهی برای بررسی طرح اجرایی ارائه شده توسط مجری احتمالی طرح یعنی شهرداری بود، اما اکنون می‌بینیم که روز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ شهرداری لنگرود اقدام به برگزاری جلسه‌ی هماهنگی حفاظت و احیای تالاب کرده است و از نفراتی که طبق صورتجلسه می‌بایست در کارگروه احیای تالاب حضور داشته باشند، نظیر ریاست جمعیت(NGO)  دوستداران محیط زیست لنگرود، و جمعی از شهروندان (مهندسین) لنگرودی و فعالین رسانه‌یی و محیط زیستی دعوت نشده است و در فضای مجازی برگزار گردیده و هیچ توجهی به صورتجلسه‌یی که خود زیر آن را امضا کرده‌اند، نداشته‌اند.

  • نویسنده : حسن بذرافشان
  • منبع خبر : اختصاصی