مجموعه‌داستان «باد ترانه‌یی می‌خواند» منتشر شد
مجموعه‌داستان «باد ترانه‌یی می‌خواند» منتشر شد
کتاب «باد ترانه‌یی می‌خواند» نوشته‌ی افشین معشوری توسط انتشارات صریر تهران منتشر شد.

به گزارش تیترما؛ مجموعه‌داستان «باد ترانه‌‎یی می‌خواند» مشتمل بر ۶ داستان کوتاه نوشته‌ی افشین معشوری است که از انتشارات صریر تهران به بازار نشر روانه شده است.

«شب چزابه»، «هوهوی باد می‌آمد»، «طلای سیاه»، «انگار خواب دیده بودم»، «ستوان سرمدی» و «گیتاریست» ۶ داستانی است که به روابط میان‌فردی «سربازان وظیفه و افسران ژاندارمری» سابق در خط مقدم چزابه هم‌زمان با پذیرش قطع‌نامه‌ی ۵۹۸ و حضور «نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل» می‌پردازد و هر کدام مستقل از دیگری است.

باد ترانه‌یی می‌خواند با حمایت «بنیاد حفظ آثار استان گیلان» با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه در قطع رقعی و قیمت پشت جلد ۱۲۰۰۰ تومان منتتشر شده است.

باد ترانه ای می خواند
در برشی از این کتاب می‌خوانیم:

«وسط توضیحاتی که هنرمند برایم می‌داد تا تغییر و تحول سازمانی را صورت بدهیم، یاد دیروز افتادم. وقتی راه دسته‌ی سه را نشانم دادند، از تپه که سرازیر شدم، با محوطه‌ی مسطحی در یک گودال روبه‌رو شدم که چند سنگر خشت و آجری با فاصله‌ی کم کنار هم ساخته شده بود. کنار یکی از سنگرها مرد تپلی مثل خان‌های فیلم‌های فارسی، با زیرپوش سفید و شلوارکار خاکی مایل به سبز، روی تخت نشسته و به دیوار سنگر تکیه داده بود، تعدادی سرباز هم روبه‌رویش روی خاک نشسته بودند و دست می‌زدند و یکی هم آن وسط می‌رقصید. نزدیک‌تر که شدم، مرد تپل و خنده‌رو داشت می‌خواند:
روزی بومام خواستگاری شیمی خانه، نم نم واران وارسی دانه دانه، تره بوبُم خواستگار، تی پر بگوفت تره ندم، خواستیم ببم ماندگار تی مار بگفت تره ندم، اگر تره مره ندید، تی پئرومار ایچی بیگید، می زرده گاوک فروشم تره برم…. من تی اون نامِ بَمَرد، گیلِ مردَم گیلِ مرد …. من اگر چموش پوشم، می اَ لِیشَه فروشم، تره کر طلا هینم، خانه و قبا هینم، تو…»

علاقه‌مندان برای خرید «باد ترانه‌یی می‌خواند» می‌توانند با شماره‌ی ۰۹۲۱۷۳۷۸۶۵۵ تماس گرفته یا با واتس‌آپ همین شماره اقدام کنند و این مجموعه داستان را از طریق پستی در سراسر ایران تحویل بگیرند.

  • نویسنده : تحریریه
  • منبع خبر : اختصاصی