برگزیدگان جشنواره‌ی شعر و جایزه ادبی یوسف معرفی شدند
برگزیدگان جشنواره‌ی شعر و جایزه ادبی یوسف معرفی شدند
نفرات برتر دو جشنواره‌ی «شعر پایداری گیلان» و «جایزه‌ی ادبی یوسف» انتخاب و برندگان به دبیرخانه‌ی مرکزی جشنواره‌ در تهران معرفی شدند.

به گزارش تیترما؛ «اسماعیل محمدپور» مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اعلام این خبر افزود: کار داوری در بخش شعر توسط ۳ نفر از شاعران مطرح گیلانی انجام شد و در بخش داستان نیز ۳ داستان‌نویس که پیش‌تر نیز جزو شرکت‌کنندگان و برندگان همین جایزه بودند، انجام شد و نفرات برتر برای شرکت در مرحله‌ی کشوری به تهران معرفی شدند.

وی افزود: در بخش داستان (جایزه ادبی یوسف) از میان آثار راه‌یافته به مرحله نهایی داوری، آثار سه نفر از داستان نویسان انتخاب شد که به ترتیب  «لیلا حقگوی» رتبه‌ی اول، «زهرا توقعی» رتبه‌ی دوم و «عادله صمیمی» رتبه‌ی سوم را کسب کردند.

محمدپور شرکت‌کنندگان در بخش شعر را نیز فراتر از ارزیابی‌هایش دانست که در نهایت هیئت داوران «رقیه آزادنیا»، «سمیه ربیعی» و «رضا نیکوکار» را به ترتیب به‌عنوان حایزین رتبه‌های اول تا سوم دانست.

مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره‌ی کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان یادآور شد: با توجه به شرایط ناپایدار کرونایی، هنوز تصمیمی مبنی بر برگزاری اختتامیه‌ی استانی جشنواره گرفته نشده است؛ اما آثار برگزیدگان جهت رقابت با برگزیدگان سایر استان‌ها به دبیرخانه مرکزی ارسال شد.

وی در پایان گفت: آیین اختتامیه‌ی‌ بخش کشوری این دو جشنواره اسفندماه۹۹ در شیراز برگزار و برگزیدگان کشوری طی مراسمی به‌صورت حضوری یا مجازی تقدیر خواهند شد.

  • نویسنده : تحریریه
  • منبع خبر : اختصاصی