جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹ Friday, 18 September , 2020
  • تاثیر هنر بر سلامت روان ۱۲ شهریور ۱۳۹۹

    تاثیر هنر بر سلامت روان

    استفاده از ابزار هنری باعث کاهش اضطراب‌ها، تشویش‌ها، ترس ها و در نتیجه باعث افزایش امید به زندگی و تقویت سیستم ایمنی بدن افراد می‌شود .

آسیب‌شناسی تولیدات سینما و صداوسیما با مضمون گیلان ۱۱ دی ۱۳۹۸
در پژوهشکده‌ی گیلان‌شناسی برگزار شد

آسیب‌شناسی تولیدات سینما و صداوسیما با مضمون گیلان

نشست «بررسی و آسیب‌شناسی فیلم‌ها و سریال‌های پخش شده در سینما و صداوسیما با مضمون گیلان» عصر روز یکشنبه ۸ دی‌ماه با حضور محمدتقی پوراحمد جکتاجی، سیدهاشم موسوی، رضا‌ علیزاده و امیر روحانی در پژوهشکده‌ی گیلان‌شناسی دانشگاه گیلان برگزار شد.

۳۰ آذر ۱۳۹۸
با مردم این زمانه سلامی ‌و والسلام

اعتماد، حلقه‌ی مفقوده در روابط بین فردی و ملی

اعتماد در روابط بین دو فرد، سازمان و یا گروه‌های اجتماعی مانند چسب است، که می‌تواند آن‌ها‌ را به همدیگر متصل کند و مایه وحدت، همبستگی، رشد عقلی و عاطفی و به تبع آن رشد اجتماعی و سیاسی باشد.

گیلان بین ۵ استان اول کشور در ‌فرار دختران و زنان از خانه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
نشست بررسی فرار دختران و زنان از منزل در پژوهشکده‌ی گیلان‌شناسی برگزار شد

گیلان بین ۵ استان اول کشور در ‌فرار دختران و زنان از خانه

به مناسبت هفته‌ی پژوهش، نشست بررسی فرار دختران و زنان از منزل درگیلان با حضور کارشناسان معاونت اجتماعی و دفتر تحقیقات کاربردی فا.ا گیلان، سازمان بهزیستی، اعضای هیات علمی دانشگاه گیلان و مدعوین، روز یکشنبه ۲۴ آذر ۹۸ در پژوهشکده‌ی گیلان‌شناسی دانشگاه گیلان برگزار شد.

۲۱ آذر ۱۳۹۸
اینفوگرافی

۱۲ نشانه مهمِ بیماری‌های روان

تشخیص به موقع علاِیم اولیه‌ی اختلالات روان و مشاوره با پزشک، به بهبود حال بیمار و کیفیت زندگی او و حتی در مواردی به حفظ جان فرد مبتلا کمک می‌کند.

آیا بشر امروز عصبانی‌تر از گذشته است؟ ۱۵ آذر ۱۳۹۸
نگاه جامعه‌شناختی به سوژه‌ی پرخاش‌گری

آیا بشر امروز عصبانی‌تر از گذشته است؟

شما هم این روزها احساس می‌کنید عصبانی هستید؟ حتی شاید درست ندانید از چه چیز، فقط احساس کنید که خشم در رگ‌های شما جریان دارد. یا شاید اگر دلیل خشم شما را بپرسیم، فهرستی بلندبالا شامل حقوق‌ پرداخت‌نشده، بی‌وفایی یار، خرابی ماشین، بی‌پولی، تورم، بی‌خوابی، مشکلات کاری، نفرت از ثروتمندانِ زحمت‌نکشیده و هزاران مشکل دیگر داشته باشید.