جمعه, ۱۳ تیر , ۱۳۹۹ Friday, 3 July , 2020
  • میرزا‌قاسمی فقط میرزا‌قاسمی است! ۱۱ تیر ۱۳۹۹

    میرزا‌قاسمی فقط میرزا‌قاسمی است!

    بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی ایرانی ترجیح می‌دهند در قسمت پروفایل، بیو یا زیر عکس‌های‌شان؛ حتی عکسی که در آن صرفا خواسته‌اند مدل جدید شلوار جین زاپ‌دار، پیراهن، میک‌آپ یا بلوزشان را به دیگران نشان دهند؛ جمله یا توصیه‌یی انگیزشی، فلسفی، اجتماعی یا روان‌شناختی در زیر عکس بنویسند.

معاون قوه قضاییه: خللی در پرونده ایجاد نمی‌شود ۳۱ خرداد ۱۳۹۹

متهم فراری پرونده‌‌ی اکبر طبری در رومانی درگذشت معاون قوه قضاییه: خللی در پرونده ایجاد نمی‌شود

سارا، رومینا و دیگران ۳۰ خرداد ۱۳۹۹
قتل‌های خانوادگی از نگاهی دیگر

سارا، رومینا و دیگران

دخترکانی خردسال، روبه‌روی‌مان نشسته بودند که در چشم‌های معصوم شان، خوشحالی عجیبی از دیدن مهمانان شهری موج می زد. صورت زیبای یکی از آن‌ها هرگز از حافظه ام پاک نمی‌شود؛ همانی که چشم‌هایش آبی بود، آب بینی‌اش را با گوشه‌ی روسری‌اش، پاک می‌کرد، به من نگاه می‌کرد و می‌خندید.

فرزندم را در کلاس زبان ثبت نام نمی کنم ۲۶ خرداد ۱۳۹۹
7 نکته در باره‌ی ثبت‌نام در آموزشگاه‌های زبان

فرزندم را در کلاس زبان ثبت نام نمی کنم

موسسات ایرانی اجازه صادر کردن مدرکی را ندارند و صرفا موسسات می‌توانند فرزند شما را برای آزمون‌های بین‌المللی آماده سازند.

حل آسیب‌های اجتماعی در اولویت دولت‌مردان ما نیست ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
محمدعلی جهانبخش؛ جامعه‌شناس و مدرس دانشگاه:

حل آسیب‌های اجتماعی در اولویت دولت‌مردان ما نیست

عامل یادگیری اجتماعی قاتل از کانال‌های جامعه‌پذیری خانواده، فامیل، نهاد مذهب و نوع رسانه‌هایی که با آن مرتبط بوده، نقش مهم‌تری دارد. یعنی تفسیری که کنش‌گر، از کنش خود که این‌جا «قتل فرزند» بوده، دارد؛ چگونه ایجاد شده است. خوب این تفسیر در ذهن قاتل از کنش قتل، باید عقبه‌یی از یادگیری اجتماعی را طی کرده باشد.

جامعه‌ی بخر و بپر! ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
یادداشت یک جامعه‌شناس درباره‌ی نوکیسگی

جامعه‌ی بخر و بپر!

اگر سررشته‌ای از بازیگری ندارید نگران نباشید. به یک کارچاق کن وصل شوید و در خصوص مبلغی که باید به او بپردازید به توافق برسید. بقیه کارها را او به شکل تضمین شده انجام می‌دهد. شما دیگر سوپر‌استار شده‌اید!

تاب‌آوری سالمندان و هنر درمانی ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

تاب‌آوری سالمندان و هنر درمانی

در دوران سالمندی با تغییرات جسمی، مانند کاهش قدرت استخوان‌ها، کاهش میزان شنوایی و بینایی، بی‌خوابی، خطر ابتلا به بیماری‌ها، ناتوانی جنسی، تغییرات ظاهری، کاهش فعالیت و تحرک مواجه هستیم.