واکسن کرونا در شبکه‌ی بهداشت توزیع و تزریق می‌شود
واکسن کرونا در شبکه‌ی بهداشت توزیع و تزریق می‌شود
رییس شبکه‌ی بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌گوید «واکسن کرونا» در شبکه‌ی بهداشت توزیع و تزریق می‌شود و واکسن دست شخصی داده نمی‌شود.

کرونا

به گزارش تیترما؛ جعفر صادق تبریزی در گفت‌وگو با  ایرنا درباره‌ی فرآیند توزیع و تزریق واکسن کرونا پس از تهیه یا تولید افزود: واکسن کرونای تولید داخل کشور در خوش بینانه‌ترین حالت تا خرداد یا تیر ۱۴۰۰ به دست ما می‌رسد.

وی ادامه داد: تهیه‌ی واکسن وارداتی کرونا نیز بر اساس دستور رییس جمهوری آغاز شده و در نظام شبکه‌ی بهداشت نیز مقدمات ثبت را آغاز کردیم تا هر زمان واکسن به دست ما رسید، آمادگی توزیع و تزریق را داشته باشیم.

رییس شبکه‌ی بهداشت وزارت بهداشت گفت: اولویت اول تزریق واکسن کرونا، سالمندان و افراد در معرض خطر با بیماری‌های زمینه‌ای هستند و البته به تعداد واکسن بستگی دارد. اولویت‌های اول تا ششم تعریف شده و هر تعداد واکسن به دست ما برسد، بر اساس اولویت تزریق انجام می‌شود.

تبریزی افزود: سالمندان بالای ۷۵ سال و بالای ۶۵ سال از جمله این اولویت‌ها هستند. هم‌چنین در سالمندان هم کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند یا تنها زندگی می‌کنند یا احتمال آسیب بیش‌تری دارند، در اولویت بالاتری قرار دارند. هم‌چنین نیروهای بهداشت و درمان یا کسانی که در آزمایشگاه‌های کووید ۱۹ کار می‌کنند در معرض خطر بیش‌تری قرار دارند و در اولویت هستند.

وی اظهار کرد: فرآیند تزریق و اولویت واکسن تعریف شده و در حال الکترونیکی شدن است تا آمادگی لازم را پس از دریافت واکسن کرونا داشته باشیم.

این خبر هم‌چنین حاکی است؛ تهیه‌ی واکسن کرونای ایمن و موثر که مورد تایید سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت باشد، بر اساس دستور رییس‌جمهوری در حال انجام است. هم‌چنین تولید واکسن کرونای ایرانی نیز در حال آغاز فاز انسانی است.

  • منبع خبر : ایرنا