هواداران فوتبال حق دارند معترض باشند
هواداران فوتبال حق دارند معترض باشند
تاکيد ما بر اين است که هيچ تجمعي نبايد در ورزشگاه‌ها رخ بدهد، اما اگر بحث «زور» است که عده‌اي درهاي استاديوم را باز کنند تا بتوانند مراسمات سازمان متبوع‌شان را برگزار کنند، يک بحث ديگري است و بايد دستگاه‌هاي نظارتي به اين موضوع ورود کنند.

مینو محرز

مینو محرز- پس از برگزاری جلسات متعدد با مسئولان ذی‌ربط و کارشناسان به این نتیجه رسیدیم که برگزاری مسابقات ورزشی در این شرایط اصلا کار صحیحی نیست، اما چون نمی‌توانیم ورزش را به‌عنوان یکی از ارکان شادی و نشاط جامعه تعطیل کنیم، فقط مجوز برگزاری مسابقات بدون حضور تماشاگران صادر کردیم و درست هم نیست که در این شرایط که روزانه هزاران نفر به کرونا مبتلا می‌شوند، تیپ جوان در استادیوم‌ها به کرونا مبتلا شود و به‌دلیل سیستم بدنی‌ قوی‌شان که معمولا در اثر ابتلا به کرونا، بدون علائم بیماری هستند، روزانه ده‌ها نفر دیگر را در خانواده و جامعه به ویروس کووید۱۹- مبتلا کنند.

ما این تصمیم را در شرایطی گرفتیم که چند روز پیش درهای ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد بر روی برخی از افراد گشوده می‌شود و در زمانی‌که حدود هفت‌هزار نفر به کرونا مبتلا می‌شوند و بیش از ۴۰۰نفر جانشان را از دست می‌دهند، مراسم جشن می‌گیرند.

به‌نظر من، هواداران و ورزشکاران حق دارند به این موضوع معترض باشند و بگویند که چرا مانع از ورود آن‌ها به ورزشگاه می‌شویم، درحالی‌که برخی از ارگان‌ها سر خود و بدون مجوز درهای استادیوم را باز می‌کنند.

تاکید ما بر این است که هیچ تجمعی نباید در ورزشگاه‌ها رخ بدهد، اما اگر بحث «زور» است که عده‌ای درهای استادیوم را باز کنند تا بتوانند مراسمات سازمان متبوع‌شان را برگزار کنند، یک بحث دیگری است و باید دستگاه‌های نظارتی به این موضوع ورود کنند.

گویا برخی هنوز باور ندارند که این بیماری به‌صورت وحشتناک در کشور زیاد شده است و نباید اجازه برگزاری تجمعات را داد. فقط می‌توان متاسف بود. استانداری مشهد باید پیگیری نماید چه کسانی مسئول این اتفاق در مشهد بوده و به‌طور یقین این مراسم بدون اخذ مجوزهای قانونی صورت گرفته است.

پس از دهه‌ی محرم، همه‌ی مراجع تقلید و مقام معظم رهبری تاکید داشته‌اند که هیچ تجمعی در کشور نباید برگزار شود، چون جان هزاران نفر را به خطر می‌اندازد. تعجب می‌کنم از عملکرد افرادی که اجازه چنین مراسم‌هایی را صادر می‌کنند و مردمی که در استادیوم حضور پیدا کردند.

بی‌شک ما نیز انتقادهای جوانان علاقه‌مند به ورزش و ورزشکاران را در این رابطه می‌پذیریم که در حق آن‌ها تبیعض رخ داده است. از این رفتار در استادیومی در مشهد که مردم بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و ماسک نشسته بودند فقط می‌توان ابراز تاسف کرد که عده‌ای از افراد جامعه دهان‌کجی به حق حیات مابقی مردم می‌کنند.

  • نویسنده : مینو محرز
  • منبع خبر : آرمان ملی